Sáblíková zajela skvělý čas! Na medaili to bohužel nestačilo

Sportovní

V sobotu se v Heerenvenu jel závod na 1500 metrů a Sáblíková skončila devátá. Tříkilometrová trať české fenoménce ale sedí lépe a bylo to znát.

Během celé kariéry Sáblíková v Heerenveenu nikdy nezajela na třech kilometrech čas pod čtyři minuty a nyní se jí to povedlo, když v cíli bylo na časomíře 3:59.21. Bohužel v tu chvíli už bylo jasno, že ani tento dobrý čas na medaili stačit nebude.

Ve stejné jízdě jako Sáblíková totiž byla o sedm desetin sekundy rychlejší Nizozemka de Jongová a v předchozích jízdách byly další dvě její krajanky také rychlejší než Sáblíková.

Závěrečná jízda dvou Rusek pořadí na čele závodu už nezměnila, takže česká šampionka v úvodním tříkilometrovém záovdu Světového poháru skončila čtvrtá.

V druhé jízdě se představila i další česká zástupkyně Nikola Zdráhalová a její čas 4:10.38 stačil na třinácté místo. První místo vybojovala v traťovém rekordu Irene Schoutenová.

„Čtvrté místo je vždycky špatné, ale právě to, že jsem tady jela poprvé pod čtyři minuty bylo super,“ hodnotila po závodě Sáblíková.

„Říkala jsem už na pokoji, že když nebudu mít placku, ale budu blízko, tak budu spokojená,“ prozradila dále. „Nemůžu říct, že by mě nemrzelo, že to je čtvrté místo, protože ty holky jely super, ale škoda, bylo to o kousek,“ dodala.

Výsledky rychlobruslařského závodu Světového poháru žen na 3000 metrů:

1. Irene Schoutenová 3:57.155
2. Antoinette de Jongová 3:58.521
3. Joy Beuneová 3:58.908
4. Martina Sáblíková 3:59.215
5. Isabelle Weidemannová 3:59.437

13. Nikola Zdráhalová 4:10.379

Takhle Martina Sáblíková hodnotila sobotní deváté místo:


Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen