Schválně zdržujete vakcínu, aby se nestihla do voleb, obořil se Trump na lékový úřad

Aktuální zprávy

„Stát ve státě aneb někdo v FDA ztěžuje farmaceutickým společnostem získat lidi, aby tak mohly vyzkoušet vakcíny a terapie,“ tvrdil Trump.

Úřadu rovněž vyčetl, že zrušil případné nasazení antimalarik chlorochin a hydrochlorochin, které on sám od jara vychvaluje, přičemž se odvolává na lékaře v oboru vesměs neznámé.

Trumpovou slabinou v očích mnoha Američanů je podcenění pandemie, její zlehčování a potlačování preventivních doporučení epidemiologů. Sliboval, že do podzimu bude k dispozici vakcína, s níž počítal jako s trumfem.

Už 800 tisíc úmrtí
S nemocí covid-19 už na celém světě zemřelo 800 tisíc lidí.
Nejhůře zasaženou zemí zůstávají USA s nejméně 176 tisíci zemřelými.
Sdělila to americká Univerzita Johnse Hopkinse.
Počet potvrzených případů nákazy se v globálním měřítku blíží 23 milionům.
Ve světě se nakazil milion lidí již během tří dnů, což je nejrychleji od začátku pandemie.

Přidá se i Kuba

Do vývoje vakcíny proti koronaviru se zapojila také Kuba, která má podle serveru Deutsche Welle s výzkumem a výrobou očkovacích látek velké zkušenosti a má na rozdíl od řady rozvojových zemí i silný biotechnologický sektor a vlastní laboratoře. Podle Josého Moyi, ředitele úseku Panamerické zdravotnické organizace pro Kubu, si ostrovní republika sama vyrábí 80 procent všech vakcín, které používá v národním imunizačním programu.

Gerardo Guillen, ředitel kubánského institutu pro imunologii a genetické inženýrství (CIGB), se domnívá, že nejefektivnější cestou k neutralizaci nového koronaviru bude imunizace sliznicových membrán.

Výzkumné zázemí Kuby oceňují i ruští odborníci. Počítají prý proto s tím, že Kuba by mohla být jednou ze zemí, kde by se vyráběla ruská vakcína pojmenovaná Sputnik V. Ta ovšem sklidila ve světě

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen