Šéf Barcelony prý nabízí rezignaci, pokud Messi zůstane

Sportovní

Albert Gea, Reuters

Během uplynulé neúspěšné sezony, v níž slavný tým poprvé od roku 2008 nezískal žádnou trofej, Messi vyjádřil nespokojenost s některými kroky vedení. Přímo Bartomeua ale nikdy nejmenoval. Veřejně se ohradil jen proti slovům sportovního ředitele Érica Abidala, který po sérii špatných výsledků v únoru hráče kritizoval. Abidal byl minulý týden odvolán. V klubu skončil i trenér Quique Setién, kterého nahradil Ronald Koeman.

Odchod Messiho, jenž by podle spekulací mohl zamířit za bývalým barcelonským koučem Pepem Guardiolou do Manchesteru City, by nerad viděl i šéf španělské ligy Javier Tebas. Soutěž by dva roky po přestupu Cristiana Ronalda z Realu Madrid do Juventusu ztratila další superhvězdu. Tebas míní, že pro Barcelonu by to nyní byla hlavně z ekonomického pohledu citelnější ztráta.

Messi volal Guardiolovi dříve, než vše oznámil Barceloně. Už je známá i výše první nabídky

„I když byli v Madridu mrzutí, že Ronaldo odešel, jeho odchod se téměř neprojevil, protože se celé roky snažíme o to, aby značka La Liga byla víc než hráči. Ale u Messiho je to jiné. Je to nejlepší fotbalista historie. Měli jsme štěstí, že jsme ho měli pořád v lize,“ řekl Tebas rozhlasové stanici RAC1.

Barcelona se snaží Messiho přesvědčit, aby si odchod rozmyslel

„Messiho odchod by byl znát více. Je to ikona španělského fotbalu, La Ligy. Přál bych si, aby ukončil kariéru v naší lize, kde jsme mu věnovali tolik přízně,“ uvedl Tebas. Dodal však, že Messiho absence by pro soutěž neznamenala katastrofu. „Máme podepsané televizní smlouvy,

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen