ŠKORPILŮV ZÁPISNÍK: Fotbalová Proč byla, jsou a budou. Třeba proč má Slavia větší počet hráčů, než pro sezonu potřebuje?

Sportovní

Vlastimil Vacek, Právo

Otázka Proč? nás provází celý život při hledání souvislostí. Proto při hledání pravdy existují i fotbalová Proč. Například proč naše fotbalová reprezentace jediná z padesáti pěti účastníků Ligy národů vyměnila mezi prvním a druhým utkáním celý tým včetně trenérů. Předseda fotbalového svazu Malík nám vysvětlil, že to jinak nešlo.

Už nám nikdo pořádně nevysvětlil, proč ve Slavii skončil Jan Nezmar. Nemá to náhodou souvislost s otázkou, proč měla Slavia v přípravě 34 hráčů, aby následně jich odešlo celkem 13 na hostování? Cílem tvorby kádru je mít kvalitou dobře zdvojené posty. Proč je tedy tak velký počet hráčů nad ten, který je pro sezonu potřebný? Nejsou to manažerské hrátky, kšefty a zase hlavně kšefty? Nebo to je dokonce manipulace s celou ligou, kdy nákupem hráčů soupeře oslabujeme a jiné jejich hostováním posilujeme? V případě obchodů s Libercem je to dokonce skoro vytvoření jakéhosi prvoligového béčka.

Nejprve ho okradli o kopačky, pak o body. Neomluvitelné, hřímá Coufal

S hostováním mých hráčů je spojeno, proč smluvně můžou, či nemůžou proti mateřskému klubu hrát. Obecně je odsuzováno, když nemůžou. Jak však můžou, když je mateřský klub při hostování platí částečnou úhradou základního platu. A taky může nastat situace, že ve vzájemném zápase připraví svým gólem mateřský klub o body a tím o postup do evropských soutěží. A protože se po sezoně vrací z hostování zpět, vyřadil z Evropy sám sebe. Zkušení připomínají zákony schválnosti, a tak se vlastních hráčů ve vzájemném souboji bojí nejvíce.

Fotbalová Proč? byla, jsou a budou. A to od nepodstatných, jako proč brankář Slavie Kolář kopal penaltu proti Příbrami,

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen