Skvělá zpráva! Česká výprava na Muču Kiš zdolala náročný traverz

Sportovní

Poslední srpnový den se expedice na dosud nezdolanou horu pochlubila parádní zprávou! Prošla kritickým úsekem, na kterém ztroskotala poslední neúspěšná výprava Peta Thompsona v roce 2014.

“Přespali jsme na žiletkovém hřebínku ve výšce 5700m. Nad námi celý ten bestiální lavinózní svah. Nahoru až na hřeben to nešlo. Ledovec rozervaný a přes skalky lezeme v hnusném mixu, musíme dojištovat. Zítra vyrazíme na hřeben stavět C3,” stojí v příspěvku na sociálních sítích expedice.

Výpravu trápilo zprvu i špatné počasí, kvůli kterému se musela vracet do základního tábora. „Přechod z C1 do C2 je dlouhý a myslím, že se to za špatných podmínek jít nedá,“ vysvětloval pro novasport.tv Pavel Burda, který je s výpravou ve spojení satelitním telefonem a o jejím postupu informuje.

Nakonec se však počasí umoudřilo a výprava ve složení Jiří Janák, Pavel Bém a vůdce výpravy Pavel Kořínek se tak přiblížila k historickému počinu.

Ke zdolání 7 453 metrů vysoké hory ještě několik náročných kroků zbývá. Jedno z nejkritičnějších míst však má udatná trojice za sebou!

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen