Skvělý debut! Kváča vychytal v O2 areně Spartu, teď i Slováky. Chutná to výborně, jásá

Sportovní

Michal Krumphanzl, ČTK

Jak triumf za národní tým chutná?

Výborně! Takhle si to asi představuje každý hráč, který debutuje, že chce prostě vyhrát. Já chtěl vyhrát za jakoukoliv cenu a s tím jsem do zápasu šel. Podařilo se. Jsem obrovsky vděčný za šanci, kterou jsem dostal, a jedeme dál.

Vnímal jste před utkáním nervozitu?

Lhal bych, kdybych řekl, že jsem nebyl trochu nervózní. Ale snažil jsem se být v klidu, ale nějaká nervozitka tam byla. Přece jen je to tady zase o level výš, rychlost, hráči… prostě donutí vás to hrát extra level navíc. Po prvním zákroku to trošku spadlo, pak tam byly další… Zápas mi ukázal detaily, na kterých musím pracovat a zase se zrychlit. Jsem moc rád za tyto zkušenosti a můžou mi jenom pomoct.

Pešán chce vzít na mistrovství světa Kořenáře, z brankářů vyřadil Růžičku

V závěru první třetiny vám pomohly i dvě tyčky…

Přišla střela od modré, klekl jsem si a slyšel tyč, pak druhou… Říkám si, ty jo, to je nějaký divný. Podíval jsem se za sebe a puk jel ke mně, takže jsem si říkal, to nemohl být gól! Rychle jsem ho sebral, protože hra furt pokračovala. Byl jsem si na 95 procent jistej, že gól nebyl.

Trenér českého náordního týmu Filip Pešán během utkání Euro Hockey Challenge.

Michal Krumphanzl, ČTK

Nezmátlo vás, že Slováci zvedali ruce nad hlavu?

Pamatuju si z minulosti, že se říkalo útočníkům, že vždycky, když je taková nepřehledná situace, gól – negól, aby zvedli ruce.

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen