Skvělý Vladař vychytal nováčka, trefili se Pastrňák i Kubalík

Sportovní

Brian Fluharty, Reuters

Zápas Bostonu proti New Yorku Rangers nabídnul pěknou podívanou již během první třetiny, ve které padlo celkem pět gólů. Český reprezentant David Pastrňák už ve třetí minutě otevřel skóre utkání povedenou střelou z úhlu. Jeho trefa však na vítězství nestačila. Bruins průběžné vedení ztratili a obrat Jezdců dokonala v prodloužení jednička draftu 2020 Alexis Lafrenière. Na první brance vítězů se asistencí podílel obránce Libor Hájek.

[embedded content]

Skvělým výkonem se v noci prezentoval brankář Dan Vladař. V utkání svého Calgary proti Seattlu pochytal 21 z 22 střel ligového nováčka a svůj tým dovedl k jasné výhře 4:1.

St. Louis proti Chicagu vedlo od první minuty díky gólu Toreyho Kruga, šlo však o jedinou trefu celku ze státu Missouri. Blackhawks už během první části otočili stav zápasu a do konce svého soupeře k ničemu nepustili. Na konečných 5:1 pro Chicago zvyšoval Čech Dominik Kubalík.

Dominik Kubalík se raduje z branky

Colin E. Braley, ČTK/AP

Z výhry Arizony se mohli radovat také útočníci Jan Jeník a Dmitrij Jaškin, ani jeden se však bodově neprosadil. Jaškin si za necelých 16 minut na ledě připsal dva kladné body ve statistice plus/minus. Jeník, který na ledě strávil bezmála 10 minut, zaznamenal jeden záporný bod.

Detroit který se musí obejít bez zraněného střelce Jakuba Vrány, si poradil s Columbusem 5:1. Filipové Hronek se Zadinou vyšli při vysokém vítězství bodově naprázdno. Hlavní podíl na výhře měli tříbodoví Nick Leddy (0+3) a Dylan Larkin (2+1). Jakub Voráček, který