Slovácko v Evropě? Obrovský úspěch, který bude doceněn až s odstupem času, tvrdí kouč Svědík

Sportovní

Vladimír Pryček, ČTK

Co říkáte tomu, že si Slovácko zahraje předkolo nově vzniklé Konferenční ligy?

Je to pro náš klub obrovský úspěch, který bude podle mého názoru doceněn až s odstupem času.

Jak hodnotíte duel s Bohemkou?

Proti kvalitnímu soupeři, jehož se v poslední době drží výtečná forma, jsme začali dobře. Povedlo se nám vstřelit vedoucí gól. Zhruba od dvacáté minuty jsme ale pustili Pražany do hry. Byli jsme málo důrazní, při gólové trefě Levina jsme mu nechali až příliš mnoho prostoru. Velká škoda, že Navrátil pak po vyrovnání zahodil stoprocentní tutovku. Příležitost, v jaké se ocitl, musí rozhodně proměnit.

Baník táhl za výhrou objev Buchta. Má super období, ale může být ještě lepší, míní trenér Smetana

Zdálo se, že ve druhé půli šancí na obou stranách výrazně ubylo…

Kvalitou za první notně zaostala. Byla v ní spousta ztrát balonů. Obě mužstva si hlavně dávala pozor, aby se nedopustila klíčové chyby. Bohemka u nás předvedla velmi dobrý výkon. Plichta je asi zasloužená.

Proč váš nejlepší kanonýr Kliment nenastoupil v základní sestavě?

V týdnu toho kvůli menšímu zranění z minulého utkání v Karviné moc nenatrénoval. Byl schopen zvládnout jen část utkání. Nechtěli jsme riskovat zhoršení jeho zdraví.

Dokázal jste si před sezonou představit, že dvě kola před koncem prvoligového ročníku budete slavit postup do pohárové Evropy?

Asi ne. Vždyť v Hradišti bylo donedávna hlavním cílem vyhnout se bojům o záchranu. Sezonu nám navíc hodně ztížil covid. Po nucené karanténě jsme se trochu zadrhli, ale naštěstí jsme se zavčas vzpamatovali. Povedlo se nám ji dotáhnout do úspěšného konce.

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen