Slovácko válí, ale řeči o pohárech jsou tabu

Sportovní

Fotbalisté Slovácka v Příbrami natáhli sérii zápasů bez porážky na osm a usadili se na lichotivé třetí příčce. Středočechy doslova převálcovali a mohou přemýšlet o evropských pohárech. Zatím byl maximem jihomoravského klubu Intertoto cup, který už neexistuje. Kouč Slovácka Martin Svědík ale řeči o Evropěš odmítá, zejména, když jeho tým čeká ve středu v dohrávce 18. kola přímý duel o třetí příčku v Jablonci.

Miroslav Chaloupka, ČTK

„Posun na třetí místo v tabulce nás těší, ale stále zbývá hodně zápasů, ty nejbližší v Jablonci a pak doma s dosud neporaženou Slavií. Máme na rozdíl od soupeřů možná štěstí, že na nás není žádný tlak. Ale o pohárech se bavit opravdu ještě nechceme, je to daleko,“ odmítl Svědík striktně řeči o pohárech.

Zápas nezačal pro hosty ideálně, v úvodu měli navrch domácí. „My jsme sem přijeli s pokorou. Remízovaly tu Plzeň i Slavia. Hlavně jsme nechtěli dostat první gól, abychom museli otáčet. Naopak jsme ho dali my. Důležité bylo, že po vyloučení Navrátila jsme se semkli. Měli jsme výborně organizovanou ofenzívu a defenzívu. Směrem dopředu jsme čekali na chyby domácích a brejky, na což má rychlostní typy hráčů. Tohle vítězství je vzpruhou před těžkými duely, které nás čekají v příštím týdnu,“ říkal spokojený kouč Slovácka.

Tři body jsme už potřebovali, doufám, že nám výhra pomůže, odechl si olomoucký kouč Látal

Vyloučení Navrátila rozhodně neviděl v nějaké brutalitě. „Určitě nechtěl protihráče zranit. Uklouzl a už pohyb nezastavil. My hrajeme hodně agresivně, a někdy nám to uletí, proto dostáváme i hodně žlutých karet,“ vysvětloval Svědík.

<div class="article-document-link clearfix" data-intext="1" data-type="intextPromoArticle"

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen