Stane se Stromem roku Zpívající lípa, Dubisko valašisko nebo brněnský smrk? Zbývá jen týden hlasování

Aktuální zprávy

V pondělí 6. září začíná poslední týden, kdy je možné hlasovat ve veřejné anketě Strom roku. Na stránkách soutěže budou ovšem od pondělí počty hlasů, které jednotlivé stromy zatím získaly, skryty, aby byly výsledky, jež organizátoři z Nadace Partnerství vyhlásí 22. září, překvapením. Hlasovat lze přitom až do neděle 12. září.

Jak lze vidět na stránkách soutěže, počty hlasů na medailových pozicích jsou zatím jen těsné, a tak všichni zájemci, kteří by chtěli podpořit svého favorita, mají už jen posledních pár dní, aby tak učinili.

V současnosti se o prvenství mezi sebou pomyslně přetahují Zpívající lípa z Telecí v okrese Svitavy, Dubisko valašisko tvrdé z Kozlovic na Frýdecko-Místecku a brněnský smrk ztepilý na ulici Ramešova. Každý z dvanáctky finalistů má ale šanci na vítězství, lidé mohou podpořit své favority prostřednictvím DMS nebo platební brány na webu ankety.

Výtěžek z hlasování Nadace Partnerství posílá ve formě grantu zpět společenstvím okolo finálových stromů a Stromů hrdinů. Peníze tito lidé mohou využít na ošetření stromů nebo nové výsadby.

„V Machově plánují na počest loňské vítězné Jabloně u Lidmanů sázet ovocnou alej, v Českých Budějovicích zase školáci spolu s místními vysadí nové lipové korzo okolo Dobrovodského potoka. V Brně pomocí výtěžku z hlasování chtějí zachránit místní Strom hrdinu: jasan úzkolistý na Moravském náměstí. Každý hlas pro Strom roku tak pomáhá aktivním lidem pečovat o své okolí, což je hlavní myšlenkou naší ankety již dvě dekády,“ zdůrazňuje koordinátorka soutěže Strom roku Silvie Zeinerová Sanža z Nadace Partnerství.

Vítěze čeká ozdravná kúra

Vítězný strom navíc získá poukaz na arboristické ošetření a bude reprezentovat Českou republiku v anketě Evropský strom roku, která odstartuje v únoru příštího roku.

Letošní vyhlášení se vrací k normálu

<div class="f_c0"

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen