Švédsko porážka od Čechů šokovala. Totálně nás obnažili, byli jsme bez šance, hrozí se experti

Sportovní

Vesa Moilanen, ČTK/AP

„Byl tam rozdíl třídy. Česká republika byla devadesát procent zápasu jasně lepší,“ hodnotil duel bývalý hráč a současný expert televize Viasat Erik Granqvist.

A zároveň upozornil na to, že chabý výkon seveřanů může být důsledkem nově nastavených poměrů ve švédské nejvyšší soutěži SHL, z níž byl až na jednu výjimku tým Tre Kornor složen.

„Snaží se tam trochu jít cestou NHL, kde jsou velmi přísní při posuzování zákroků holí. Jenže ve Švédsku jsme s tím zašli příliš daleko. Hráči se pomalu nemůžou dotknout hokejkou té soupeřovy a zabojovat o puk,“ kritizoval Granqvist.

Pešánova premiéra na jedničku! Češi si na úvod sezony vyšlápli na Švédy

„V SHL je to občas úplná parodie. Teď vidíme, jak jsou Švédové proti Čechům úplně obnažení, tohle prostě není cesta vpřed. Budu se o budoucnost švédského hokeje hodně obávat, pokud tento experiment neskončí,“ dodal.

Kouč Johan Garpenlöv nicméně s jeho slovy nesouhlasil. „V SHL se totiž více hraje na vyvíjení tlaku a převahy, kdežto na mezinárodní scéně je to více o soubojích muže proti muži. I loni jsme se s tím na tomto turnaji těžko srovnávali, protože hráči na to nebyli zvyklí. Ale postupně se lepšili.

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen