Tabulka je to poslední, co mě zajímá, řekl kouč City Guardiola

Sportovní

Laurence Griffiths, Reuters

„Poslední věc, na kterou teď myslím, je tabulka. Právě jsme dokončili teprve první polovinu sezony. V tomhle neuvěřitelném maratonu o titul nás čeká ještě 19 zápasů,“ citovala anglická média Guardiolu.

„Důležité je zůstat v klidu, stejně jako jsme byli v klidu, když jsme byli v tabulce na 12. nebo 13. místě. Tehdy bylo hlavní pochopit, proč jsme nevyhráli, a změnit to do dalšího zápasu,“ dodal španělský trenér.

[embedded content]

Jeho celek od domácí remízy 1:1 s West Bromwichem v polovině prosince nabral formu a jen vítězí. City mají momentálně už sedmibodový náskok na obhájce trofeje Liverpool, který měl být jejich největším soupeřem v boji o titul, ale po sérii nezdarů klesl na pátou příčku.

Guardiolův tým se momentálně přetahuje o vedení v tabulce s městským rivalem United, kteří ztrácejí na druhém místě bod. O další dva body zpět je třetí Leicester.

Dvě trefy a Souček už je nejlepším střelcem Kladivářů: Ty góly patří manželce

„Tohle je prostě Premier League. Je neskutečně těžká a vyrovnaná a během několika málo týdnů se může všechno otočit. Vidíte týmy vepředu jako Leicester a West Ham, které teď vypadají neporazitelně. Každý zápas je nesmírně komplikovaný,“ poznamenal Guardiola. „Je důležité, že máme dobrou sérii. A je potřeba si uvědomit, díky čemu jsme se dostali tam, kde jsme,“ doplnil.

[embedded content]

Jeho svěřenci v posledních čtyřech ligových zápasech neinkasovali a West Bromwichi oplatili senzační remízu z prosincového vzájemného duelu. „První dvě tři minuty jsme se nemohli dostat z našeho

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen