Tatér se zálibou, kterou byste nečekali. Díky ní ušetří hromadu peněz

Aktuální zprávy

Alessandra Vitaleho byste na ulici pravděpodobně zaregistrovali. Výrazně potetovaný mladý muž vás totiž okamžitě odzbrojí svým širokým úsměvem od ucha k uchu. K radosti a dobré náladě má přitom důvod.

Před šesti lety se přestěhoval z Itálie do Velké Británie, kde do loňského roku bydlel v běžném bytě. Ten jej ale neuspokojoval. Alessandro je totiž velikým nadšencem do chilli. A tak se parapety oken v jeho kuchyni a ložnici prohýbaly pod květináči a truhlíky s nejrůznějšími odrůdami chilli a také máty, z níž si rád připravuje čaj.

S chilli jej seznámil už jako chlapce dědeček. „Vzpomínám, jak si nechal dovážet chilli ze všech koutů světa. Měl tuny rostlin a já se k nim v době sklizně nemohl ani přiblížit, protože mi hned vytryskly slzy. Tehdy jsme se zamiloval do pěstování a do přírody,” vypráví Alessandro.

Kromě parapetu ovšem dlouho neměl příležitost své nadšení realizovat. A potvrdit si, zda by byl tak schopným zahradníkem jako jeho předek. Když se naskytla příležitost k bydlení v domě, kde mají obyvatelé i zahradu, zajásal. Svůj díl o velikosti 8×5 metrů využil do posledního místečka.

Na svém plácku dokáže vypěstovat neuvěřitelné množství plodin.

Foto: Profimedia.cz

Postavil na něm skleník, který zabírá zhruba čtvrtinu, koupil gril a jeden roh slouží jako posezení. Veškerou další plochu ale už zabírají truhlíky a květináče, a tam, kde bylo místo na zdi nebo na plotě, jsou další pěstební nádoby zavěšené.

Zkrátka Alessandrova část zahrady je takovým malým zeleným královstvím.

Metoda pokusu a omylu