Tenistky mají zamluvený celý hotel, kurty se budou dezinfikovat

Sportovní

„Je to precizní a striktní a chceme to po všech, protože když bude někdo vybočovat, celý systém opatření by nefungoval. Hráčky jsou profesionálky, nestěžují si a je vidět, že se těší do hry,“ řekl novinářům prostřednictvím video konference ředitel turnaje David Trunda.

Manuál WTA má jasná pravidla. Každá hráčka může mít jen jednoho člena doprovodu, kromě zápasů, tréninků, cvičení a stravování je povinnost nosit roušky a nedoporučuje se chodit mimo vymezené prostory (tenisový areál a hotel).

Tenisové US Open snížilo kvůli koronaviru dotaci o čtyři miliony. O kolik přijdou vítězové?

Proto mají organizátoři turnaje vyblokovaný celý hotel Vienna House Diplomat v Praze. „Osm pater, v jednom jsou tenistky, v dalším zástupci WTA, v jiném třeba řidiči a v dalším zdravotníci – lékař, maséři a fyzioterapeuti,“ popsal Trunda. V hotelu bydlí i některé z českých tenistek, hráčky žijící v Praze ale můžou zůstat doma.

Z hotelu trvá cesta do Stromovky čtvrt hodiny a auta s hráčkami budou zajíždět rovnou do tenisového klubu, který je jinak pro veřejnost uzavřen. Na turnaj je připraveno pět set ručníků a v té souvislosti na kurtech nově v rozích háčky. „Dezinfekční četa bude po každém utkání před tím dalším kurt a lavičky dezinfikovat,“ uvedl Trunda a dodal, že i ledničky s pitím u kurtů se po každém zápasu budou měnit a čistit.

Každému se změří v areálu teplota při příjezdu a odjezdu. Hráčky mají údajně v mobilu i speciální aplikaci od WTA, kam se informace zaznamenávají.

Deset českých zástupců je v hlavní soutěži tenisového US Open

„Věřím, že jsme dobře připraveni, a i když se situace mění každou chvíli, tak to bude stát za to,“ řekl Trunda. Náklady,

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen