Trousila vzestup fotbalistů Slovácka nešokuje. Na špici se může udržet dlouhodobě, je přesvědčený

Sportovní

„Je pravda, že za mě se tady považoval za úspěch lepší střed tabulky. To, že teď tým už druhou sezonu po sobě atakuje přední příčky první ligy, mě ovšem nijak nešokuje. Prostředí v Hradišti totiž velmi dobře znám. Vím, že tamní funkcionáři dělají fotbal srdcem a naplno. Klub ekonomicky stabilizovali. Vyrostl zde krásný stadion. Mužstvo se navíc může opřít o početnou diváckou základnu. Fanoušci Slovácka jsou naprosto skvělí,“ pamatuje si v současnosti pětačtyřicetiletý Trousil.

Dalším důvodem, proč hradišťský celek v poslední době dýchá na záda elitní trojici tuzemských mužstev, je podle něj stabilizovaný kádr. „Mužstvo je dlouho pohromadě. Opírá se o ostřílené stopery Kadlece s Hofmanem, ve velmi dobré formě hrají i krajní beci Reinberk a Kalabiška. Značným přínosem byl pochopitelně návrat Petržely, který přinesl potřebné zkušenosti. Klimentovy loňské góly nyní nahrazuje na hrotu Jurečka. Klid do týmu vnášejí spolehlivé výkony brankáře Nguyena,“ zmiňuje gólmana, který ve Slovácku hostuje z Liberce.

Foto: Dalibor Glück, ČTK

Michal Tomič ze Slovácka.Foto: Dalibor Glück, ČTK

Trousil je přesvědčený, že na vzestupu hradišťských fotbalistů má velkou zásluhu i trenér Svědík. „Dal hře Slovácka tvář. Je mimořádně náročný. Když některý z fotbalistů nepracuje naplno, tak ho ze sestavy vyndá, ať je to kdokoliv. Zdá se, že hráči jeho filozofii přijali,“ domnívá se.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Trenér Slovácka Martin SvědíkFoto: Vlastimil Vacek, Právo