Trump zbavil svého exporadce trestu vězení. Máš po starostech, řekl mu

Aktuální zprávy
<!—->

Informaci oznámil Bílý dům. Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Trest mu soud vyměřil letos v únoru, do vězení měl sedmašedesátiletý Stone nastoupit příští týden v úterý. 

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Stoneovi obhájci požadovali podmínečný trest s poukazem na jeho věk, zdravotní stav a čistý trestní rejstřík. Prokuratura původně navrhovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

„Roger Stone již velmi trpěl,“ uvedl v prohlášení Bílý dům. „Bylo s ním zacházeno velmi nespravedlivě, stejně jako s mnoha dalšími v této kauze. Roger Stone je nyní volný muž!“ dodal.

Trump k uchránění Stonea před vězením využil zmírnění trestu, které na rozdíl od udělení milosti nevymaže odsouzení za spáchání trestného činu, upozornila agentura Reuters.

Stone agentuře AP popsal, že mu Trump zavolal v pátek večer, aby mu řekl, že má po starostech.

„Prezident mi řekl, že se rozhodl, jako akt shovívavosti, plně zrušit můj trest, a vyzval mě, abych energicky pokračoval ve svém odvolání a obhajobě,“ řekl Stone telefonicky z Fort Lauderdale na Floridě, kde oslavoval se svými přáteli.

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen