U Musilů můžou slavit. Už před finále bylo jasné, že pohár máme, těší tátu Františka

Sportovní

Vladimír Pryček, ČTK

„Před těmi dvěma roky se Adam vracel z Ameriky a přijel se na bráchu do Třince podívat jako fanoušek. Pamatuju si, že měl tehdy za bráchu obrovskou radost. Měl jsem z toho tenkrát moc dobrý pocit,“ svěřuje se mistr ligy z roku 1985 s Duklou Jihlava František Musil.

Že by i z toho důvodu táta Musil společně s maminkou Andreou (Holíkovou) více přáli v letošním finále mladšímu ze synů? „To vůbec ne. Už před finále se Musilovi i Holíkovi mohli radovat z toho, že vyhrála Masarykův pohár. Ať už finále skončí jakkoliv. Oba kluci mi před finále napsali, že si to rozdají a vyhraje ten lepší. To mě potěšilo,“ usmívá se František Musil, jenž si kdysi vzal dceru legendárního hokejisty Jaroslava Holíka, tenistku Andreu.

Hokejisté Liberce Radan Lenc z Liberce (vlevo) a Adam Musil oslavují gól na 2:0 během utkání semifinále play off Tipsport extraligy.

Vlastimil Vacek, Právo

Po dvou zápasech na třineckém ledě má k poháru blíže 28letý David. Třinec vede 2:0 na zápasy a polovinu finálové cesty k titulu má za sebou. O čtyři roky mladší Adam odehrál jen úvodní zápas série a vstřelil jeden ze dvou libereckých gólů. Utkání, které Liberec prohrál 2:6 pro ně skončilo předčasně poté, co na zemi udeřil ležícího soupeře a k vůbec prvnímu vyloučení v play off dostal návdavkem stopku na následující zápas. I ten zvládl lépe obhájce a zvítězil 3:1. „Adam je více po mě, takový hajzlík, který jde do všeho jde po hlavě, přes mrtvoly,“ nachází František Musil pro synův zkrat pochopení. „Davča

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen