Uštkne Kobra po Klokanech i Dány? Plzeňský kouč pohárovou sestavu tají

Sportovní

Michal Kamaryt, ČTK

Proto musí Viktoria dnes v duelu s dalším dánským týmem Sönderjyske bezpodmínečně vyhrát, aby postoupila. „I v tom je utkání specifické,“ netají plzeňský kouč Adrian Guľa vědom si toho, že po nezdaru s Alkmaarem v kvalifikaci o Ligu mistrů si další selhání jeho tým dovolit nesmí. Úkol je jasný – postup přes vítěze Dánského poháru a poté i v play off přes lepší tým z dvojice Beer Ševa a Montherwell.

Zápas třetího předkola Evropské ligy Plzeň – Sönderjyske začíná v 18.000, kvůli opatřením proti šíření koronaviru se hraje bez diváků. Hlavním rozhodčím bude Litevec Donatas Rumšas. Přímý přenos vysílá ČT Sport.

„Hrajeme sice bez diváků, přesto domácí prostředí jistou mikro výhodu představovat bude. Optika stadionu, stejně jako nejrůznější detaily, které naši hráči znají lépe, než soupeř, to vše hraje roli,“ připomínal Guľa, co všechno by mělo jeho týmu nahrávat.

Zkušenosti z pohárové Evropy pochopitelně také. „Máme v mužstvu hodně zkušených, kteří už v evropských pohárech něco odehráli, což je naše výhoda,“ přitakával Jan Kopic při zmínce, že dánský protivník se na evropskou pohárovou scénu dostal teprve podruhé ve své klubové historii.

Dány nabudila proti Plzni i Sparta. Ale nejsme tak dobří jako Midtjylland, přiznal jejich kouč

Pikantní, že před čtyřmi lety ho vyřadila pražská Sparta gólem Jakuba Brabce, který teď nosí kapitánskou pásku v Plzni a na Sönderjyske zase narazí. „A my na něho. Před čtyřmi lety jsme měli k postupu

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen