Už ne pouze gesta! Hamilton vyzívá v boji s rasismem k větší odpovědnosti

Sportovní

Už v minulé sezóně novopečený Sir začal bojovat proti rasismu ve fromuli 1. Tehdy požádal Mezinárodní automobilovou federaci (FIA), aby se tímto tématem více zabývala.

Ten také vyzval své soupeře, aby se po smrti George Floyda nevyjadřovali na sociálních sítích, ale aby před závody poklekli. Ne všichni tak učinili a popíchl tak Romaina Grosjeana, který v tu dobu byl ředitelem Asociace jezdců Velké ceny, že nepřinutil všechny si kleknout.

I před startem úvodní Velké ceny Bahrajnu přišel s gestem. Opět poklekl, ale navíc si vzal tričko s nápisem „Akce mluví hlasitěji než slova“.

„Na začátku roku jsem byl hodně otevřený. Tehdy mi to všechno dávalo smysl, ale zjistil jsem, že v některých případech musíte být více diplomatičtí,“ uvedl vítěz úvodního závodu letošního kalendáře.

„Nyní více komunikuji. Diskutujeme, jak jen to jde, rozesílám e-maily. Snažím se vést lidi k větší odpovědnosti,“ říká 36letý pilot stáje Mercedes.

Hamilton je také zarytým ekologem, přitom dělá jeden z nejvíce neekologických sportů. „Tím, že skončím, se nic nezmění. Tenhle běh nemůže zastavit nikdo,“ prohlásil.

Britský závodník v letošní sezóně bojuje o rekordní osmý titul mistra světa. A v boji se svým největším konkurentem Maxem Verstappenem začal výborně.

V tomto voze letos Lewis Hamilton závodí:

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen