V kabině byste nepřežili, ještě teď mě bolí na prsou, prozradil vyčerpaný Rada. Čím vyzrál na Plzeň?

Sportovní

Dalibor Glück, ČTK

„V prvním poločase jsme byli horším týmem, Plzeň zaslouženě vedla 2:0. Byla aktivnější a směrem dopředu živější. Naše situace dopředu jsme řešili zbrkle, vždy nějakou těžkou přihrávkou. Kdežto hosté se po zisku balonu dostávali dobrou kombinací rychle dopředu,“ všiml si Rada v prvním poločase.

I proto v něm během úvodního dějství uzrál plán na trojité střídání. „Už za stavu 0:1 jsem byl rozhodnutý, že tři střídání uděláme. Viděl jsem, že nám to nefunguje,“ vysvětlil svůj krok.

Plzeňský kolaps a velký obrat Jablonce! Viktoriáni ztratili dvougólový náskok za dvacet minut

Ze hřiště stáhl Roberta Hrubého, Dominika Pleštila a Václava Pilaře. Místo nich do těžkého boje poslal Martina Doležala, Tomáše Ladru a Vladimira Jovoviče. „Zabralo to. Krajní hráči byli živější a ofenzivnější, čímž však neříkám, že by nám Pilař s Pleštilem prohráli poločas. Oživili jsme to však a střídající hráči to berou. Ladra i Jovovič byli směrem dopředu živější, podrželi balon. Vyndali jsme i Roberta Hrubého a dali tam druhého útočníka. Chtěli jsme se dostat do hry kontaktním gólem,“ popsal Rada.

Odešli jsme mentálně, potřebujeme to zastavit, už je pět minut po dvanácté, lamentoval plzeňský kouč Guľa

Strategický plán vyšel dokonale. Snížení se dočkal už v 58. minutě z hlavy střídajícího Doležala. A za dvacet minut jeho tým vedl už 3:2. Trefil se Zelený a vítězný zásah zaznamenal Ladra.

„Těší mě, že dva střídající hráči dali branku, ale je to i štěstí. Někdy do sestavy hrábnete a nic tam nepadne. Teď jsme měli šťastnou ruku,

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen