Vánoce českých hvězd? Užívat si budou v lese i na pláži

Sportovní

„My máme možná takovou trochu netradiční tradici. Jsem vášnivý myslivec, takže chodíme s dětmi do přírody přikrmovat zvěř – bažanty, zajíce, srnčí zvěř. Dopoledne na Štědrý den půjdeme do lesa,“ řekl novinářům Lipták, který obsadil čtvrté místo v anketě o českého Sportovce roku.

„Mám tři ještě poměrně malé děti. Kdybychom chtěli držet všechny tradice, tak je to takový uragán, že bychom v podstatě neměli šanci. Vždy si oddychneme až toho 26. prosince. Ale těším se na to. Moc času není a Vánoce jsou jediné období, kdy má člověk klid,“ doplnil další střelec David Kostelecký, který na olympiádě v Tokiu získal po rozstřelu ve finále s Liptákem stříbrnou medaili.

Na odpočinek po náročné sezoně se těší i olympijský vítěz v judu Lukáš Krpálek. „Na dárky si moc nepotrpím, spíš na tu vánoční pohodu. S dětmi je to nejkrásnější, když člověk vidí úsměv na jejich tvářích,“ poznamenal vítěz ankety Sportovec roku. „Jako malé děcko jsem si hrozně přál autíčko na ovládání, to jsem nikdy nedostal. Až někdy před pár lety v dospělosti, z toho jsem měl radost.“

Olympijský vítěz ve vodním slalomu Jiří Prskavec se krátce před Vánoci vrátil ze soustředění na Réunionu, kde byl s celou rodinou. Měli připravené osvícení domu. „Máme skřítka, který údajně odletěl z Réunionu dřív a udělal nám světla kolem baráku. To, že já jsem tam lezl po střeše tři hodiny před odletem, to už nikdo neřeší,“ vyprávěl s úsměvem kajakář příběh pro své dva syny.

Světla v době jejich nepřítomnosti nevydržela kompletní. „Všechno jsem zapojil do zásuvek a skřítka jsme namotali na jeden kablík. Najednou jsem viděl, že polovina kabelu je přetržená od sněhu a celé mi to namrzlo,“ uvedl Prskavec. Když chtěl

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen