Vítězný gól? Bylo to buď, anebo, hlásí hrdina Energie

Sportovní

Slavomír Kubeš, ČTK

Díky momentu ze 78. minuty. Klouček neudržel puk, který mu po hřbetu lapačky klouzal směrem dolů. Kohout se ho snažil shrábnout rukou k ledu a po nepřehledné situaci záhy kotouč pronikl až do pardubické sítě.

Útočník Energie se v mžiku ocitl uprostřed hroznu jásajících karlovarských těl. Sudí šli ověřit situaci na video, aby poté gól uznali. Pardubice si ještě vzaly trenérskou výzvu, rozhodčí ale po prozkoumání momentu verdikt potvrdili.

„Puk tam ležel, já se snažil do tý brány jet a nějakým způsobem ho tam dostat. Bylo to buď, anebo. Potvrdil to videorozhodčí, pak při trenérské výzvě i záznam,“ oddechl si šťastný střelec po výhře 2:1. Prodloužení se hrálo nahoru dolů a nabídlo infarktové okamžiky na obou stranách. Energii několikrát zachránil skvělými zákroky Novotný. „Prodloužení už bylo jenom o štěstí a jsem rád, že jsme ho měly my,“ radoval se kouč Energie Martin Pešout, jehož tým odčinil čtvrteční debakl 3:11.

Kohout hrdinou Varů! Skuhravého tisícovka měla sladkou příchuť, Vary ještě žijí

Žádná přestřelka se ale tentokrát nekonala. Kanonádu nahradilo v KV Areně drama jako od Shakespeara. Dynamo v prostřední části otevřelo v přesilovce skóre díky Poulíčkovi a dlouho to vypadalo, že hubený náskok už z ruky nepustí. „Celou sezonu jsme ve třetích třetinách dokázali výsledky otáčet, takže i když jsme prohrávali, pořád jsme věřili. Pardubice jsme přišpendlili k vlastní bráně a vyrovnání si zasloužili,“ líčil Pešout.

Hromadná potyčka před brankou Energie. Uprostřed je brankář Karlových Varů Filip Novotný.

Slavomír Kubeš, ČTK

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen