Voráček dirigoval kanonádu Flyers, gólem se blýskl Nečas, výhru slavil i brankář Vaněček

Sportovní

Eric Hartline, Reuters

Philadelphia si v duelu s Pittsburghem s chutí zastřílela a hodně vidět byl v bitvě dvou velkých rivalů český útočník Jakub Voráček, jenž přihrál na tři góly. Tým Flyers vedl 4:0, Tučnáci pak sice korigovali na rozdíl dvou branek, ale v posledních deseti minutách Philadelphia třemi góly definitivně zlomila zápas na svou stranu.

První áčko zaknihoval ryšavý Čech u trefy Hayese na 1:0 pro Flyers, podíl měl i na zásahu Farabeeho na 5:2 a přihrávku si připsal také na gól Hägga na konečných 7:2.

Voráček je s 43 body třetím nejproduktivnějším Čechem v sezoně. V dresu Flyers si připsal již 602 kanadských bodů a posunul se do elitní desítky klubové historie. V počtu nahrávek drží pátou příčku.

[embedded content]

Do sestavy Penguins se po 23 zápasech vrátil Jevgenij Malkin a připsal si jednu asistenci. Pittsburgh prohrál podruhé z posledních osmi zápasů. „Dneska jsme se nedokázali dostat do hry. Málo jsme bruslili a nedělali to, co nám v posledních zápasech přineslo body,“ řekl trenér Mike Sullivan.

Z gólu se těšil Martin Nečas v barvách Caroliny, která si poradila s Chicagem. Nečas zvyšoval skóre na 2:0, když vystřelil od modré čáry a puk přes clonící hráče prošel až do sítě. Gólman Petr Mrázek zůstal jen na střídačce Hurikánů. Dvě Kubalíkovy asistence pomohly Chicagu ke snížení na 2:4, ale ke zvratu nevedly. Hattrickem se pak totiž blýskl domácí Sebastian Aho.

[embedded content]

„V posledních zápasech se mi moc nedařilo, jsem proto rád, že jsem

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen