Vrbův tým v knížectví zázrak nesvedl, útěchou mu je skupina Evropské ligy

Sportovní

Eric Gaillard, Reuters

Úvod byl pro hosty nadějný. Sparta soupeře napadala hned při jeho rozehrávce, takže hned v první minutě nabídl šanci Pavelkovi. Zastupující kapitán ovšem branku vysoko přestřelil a nenaplnil tak přikázání, že každé šance je třeba si proti tak silnému protivníkovi vážit.

Monako se brzy chopilo své role a dávalo najevo svou sílu. Jestliže si trenér Vrba vysnil vstřelení první branky, musel si rvát vlasy ve 14. minutě. Brankář Nübel opět špatně rozehrál, jenže Sáček a po něm ani Karabec nedokázali darované šance využít. Pražané hořce litovali, zvláště když i favorit se začal dostávat na dostřel. Vollandova šance byla tutová, jeho nájezd ovšem zneškodnil gólman Nita a nechal naději žít.

Ve 36. minutě se Karabec uvolnil do slibné pozice a hosté po jeho pádu chtěli penaltu, italský sudí byl ovšem blízko a nejspíš správně ji nenařídil. Monako se nikam nehnalo, s vědomím náskoku z Letné si postup profesorsky hlídalo. Skóre mohl otevřít Golovin, Nita ovšem předvedl parádní zákrok.

Brzy po přestávce se sen o zázraku definitivně zhroutil. Rumunský brankář sice ještě vyřešil Vollandovu tutovku, posléze ho však z těžkého úhlu zaskočil Martins. A když pak Golovin o pět minut později přidal gólovou pojistku, bylo vymalováno a kouč Kovač začal šetřit síly hned čtyřnásobným střídáním…

Sparta aspoň jeden gól dala, rozhodčí jí ho ovšem ukradli. Skórujícímu Hložkovi byl

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen