Z Minčeva je hit! Máme dalšího hrotového útočníka, kvituje Vrba

Sportovní

Vlastimil Vacek, Právo

Hodně dlouho trvalo, než se bulharská akvizice prosadila alespoň ke kusým startům v prvním týmu. Najednou je z Martina Minčeva hit na hrotu sparťanského útoku.

„Vycházíme i z dalších hráčů, kteří jsou v mužstvu. Minči je podle mého názoru velmi dobře rychlostně vybavený. Několikrát jsme ho vyzkoušeli, připadá mi, že se na hrotu cítí dobře. Také ve Varně tam hrával, takže se pouze vrátil na post, který mu byl vlastní a z kterého do Sparty přišel,“ vysvětluje tah bulharským střelcem trenér Pavel Vrba.

[embedded content]

Minčev si říká o pozornost, dva góly plus asistence za zápas jsou parádní vizitkou.

„Jsem rád, že byl trpělivý. Trpělivost se mu vrací a vytváří si dost silnou pozici v mužstvu. Potvrzuje se, že máme dalšího hrotového útočníka. Hodně nám teď ve finální fázi pomáhá. Má formu. Je to hráč, který se dokáže úspěšně prosazovat,“ pochvaluje si kouč.

V září Spartě start po reprezentační pauze hrubě nevyšel, tentokrát ho zvládla.

Past na Spartu je nalíčena. Dokáže ji v Ďolíčku překonat?

„Minule nám přijeli reprezentanti až ve čtvrtek a my v sobotu hráli. Tentokrát jsme měli času víc, hrály se během srazu jen dva zápasy a hráči se vrátili už v úterý. Byl to rozdíl a hrozně nám pomohl. Hráči měli delší čas, aby si uvědomili, že jsou zase zpátky v klubu. Někdy to trvá déle, z tohoto pohledu to bylo velice dobré,“ srovnává Vrba.

Šilhavému radit nehodlá

Za rozhodnutého stavu se hrál v Ďolíčku velice ofenzivní fotbal.

„My tak chceme hrát.

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen