Zavřené provozovny sázejí na e-shopy a inovace

Aktuální zprávy

Mezi nimi je i pražské IF Café, které se již v době jarního uzavření svých čtyř provozoven rozhodlo, že svým zákazníkům osladí život právě alespoň prostřednictvím nového e-shopu.

Po dobu letních měsíců se vedení kaváren intenzivně připravovalo na možnost, že přijde druhá vlna epidemie a s ní související omezení. Díky tomu nyní IF Café i přes vládní opatření nabízí dezerty v online cukrárně a ve dvou pobočkách si je mohou zákazníci vybrat i osobně. Volnější režim pak kavárny využijí i pro plánovanou změnu názvu a další inovace. Jednou z letošních novinek bude i nabídka vánočního cukroví.

„Na jaře jsme chtěli online cukrárnu spustit hlavně rychle. Přes léto jsme ale měli dostatek času vychytat všechny mouchy a z aktuálního e-shopu jsme nadšení,“ popsal Právu zakladatel a majitel kaváren IF Café Jan Ševěček.

Zákazníci si objednávku mohou vyzvednout osobně v jedné z poboček, nebo mohou zvolit rozvoz kurýrem po Praze.

V kavárně If Café v pražské Jungmannově ulici lze objednávku vyzvednout osobně.

Foto: IPPA Cafe

Výdejová okénka pro jídlo i módu

Od uzavření prostor restaurací či kaváren zůstalo oproti polovině září v provozu zhruba 43 procent podniků, upozornil na konci října poskytovatel pokladních systémů, společnost Dotykačka. Podle její analýzy mají slibnou šanci na záchranu před krachem především restaurace, bistra či kavárny provozující výdejní okénka.

Ta ale začaly po říjnovém zavření využívat třeba i některé brněnské obchůdky s módou. Vedle toho vymýšlejí novinky, šijí nové kolekce a zboží nabízejí přes web a sociální sítě. Stanovenou dobu, ve které vydávají objednávky, mají například v obchodě a módní dílně Reparáda. Podobně to funguje v obchodě značky Wolfgang v

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen