Zvažujeme uzavření 2. stupně škol, nakažených žáků přibývá, řekl Prymula

Aktuální zprávy
<!—->

„Čísla jdou raketově nahoru. Nyní máme už 1680 nakažených učitelů a 8200 žáků. Každým dnem nám přibývá 420 nakažených studentů,“ řekl Prymula v České televizi. Zvažuje proto uzavření druhého stupně základních škol.

Některé věci se proto podle něj musí změnit. „Oba poslední víkendy jsme na tom pracovali s experty i ze zahraničních univerzit. V pátek představíme seznam opatření i výhled na další týdny,“ uvedl ministr.

Žádné konkrétní opatření však neprozradil. Některá méně zásadní začnou platit už v pátek. Ta důležitá se budou vyhlašovat po 14 dnech, pokud se  během nich situace nezlepší.

„Budou tam opatření, která budou vázána na semafor, ale i opatření plošného rázu,“ řekl Prymula. Vysvětluje to tím, že nechce, aby u nás nastala situace jako v Izraeli. „Počet zemřelých za den je tam ve stovkách. To nechceme. Když ta nařízení budou nastavena, tak se tomu vyhneme,“ tvrdí.

Podle ministra musí dojít i k úpravě semaforu. „Principiálně není špatný. Musíme ale připravit plán opatření, která se udělají, pokud na něm nastane určitá barva. To v současnosti není,“ vysvětlil. 

Příští týden dorazí nové testy

Kapacity testování by se podle Prymuly měly navýšit na 50 000 testů denně. „Máme

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen