Napětí mezi Arménií a Ázerbájdžánem se stupňuje, vyhlášena mobilizace a stanné právo

Azerbajdžán tvrdí, že do odpoledne dobyl několik obcí. „Osvobodili jsme šest vesnic,” řekl mluvčí ministerstva agentuře AFP.

Ázerbájdžánské ministerstvo obrany podle ruské tiskové agentury TASS oznámilo, že arménské síly ostřelovaly ázerbájdžánské armádní pozice i ázerbájdžánské obce a mezi civilisty jsou mrtví a zranění. Arménský premiér Nikol Pašinjan na facebooku naopak informoval, že ázerbájdžánské vzdušné síly začaly útočit, a arménské ministerstvo zahraničí upozornilo, že ázerbájdžánská armáda bombarduje obce včetně karabašské metropole Stěpanakertu.

Na tomto snímku pořízeném ze záběrů zveřejněných arménským ministerstvem obrany v neděli 27. září 2020 ničí arménská armáda ázerbájdžánské tanky na kontaktní linii samozvané Ázerbájdžánské republiky Náhorní Karabach.

Foto: ČTK/AP

Pokračovat ve čtení

UFC šampion napadl Lajoše Kleina. Neudělal váhu, tak podvádí, říká

Adesanya svůj názor řekl šéfovi UFC ještě v kleci po ukončení Paula Costy. Následně se k celé problematice vrátil na tiskové konferenci. Rád by zpřísnil postihy za nesplnění váhy. Místo 30 %, které se strhávají z odměn provinilců a připadají soupeři, žádá 90% penalizaci, aby všichni k vážení přistupovali profesionálně.

„30 % z výplaty nic není. Kdyby to bylo 90 %, tak vám garantuji, že nikdo nepodstoupí přípravu a všechno kolem, aby pak odevzdal 90 % svému soupeři. Všichni by se snažili těch extra 90 minut využít, aby váhu udělali,“ vysvětlil Adesanya na tiskovce.

Na UFC 253 byli dva provinilci. …

Pokračovat ve čtení

Lidé mohou volit bez roušky, riskují ale pokutu

„Pokud si volič nebude chtít nasadit roušku, v takovém případě komise musí nechat voliče odvolit. Absence roušky nemůže jít na úkor volebního práva,“ řekl Mlsna s tím, že správní řízení pak vůči dotyčnému bude velmi jednoduché, protože volič se musí identifikovat a jeho počínání by mohli dosvědčit všichni členové volební komise.

Podle Mlsny lidé v karanténě či izolaci hlasující z auta nebo pomocí přenosné urny se budou muset prokázat dokladem o nařízení karantény, například esemeskou či e-neschopenkou.

Mlsna upozornil, že ten, kdo se do karantény dostane ve čtvrtek 1. října po 20. hodině, dokdy má možnost na krajském úřadu požádat

Pokračovat ve čtení

UFC 253: Dva neporažení se utkají o pás! Zvítězí síla, nebo technika?

Costa versus Adesanya, to je velmi očekávaný zápas galavečera UFC 253, který se koná v Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech. Adesanya je obávaný kickboxer s velkým rozsahem končetin a skvělou technikou. Paulo Costa oproti němu disponuje obrovskou silou a své soupeře posílá pravidelně nekompromisně k zemi v bezvědomí. Ani jeden z obou borců během své MMA kariéry ještě nepoznal porážku.

Šampion Israel Adesanya ve své kariéře dokázal porazit 19 soupeřů v MMA, sám ještě hořkost porážky neokusil. Impozantní je pak i jeho bilance z boxu a kickboxu, v součtu bude právě v nočním zápase usilovat o neuvěřitelnou stou výhru ve …

Pokračovat ve čtení

Řidič toyoty v Praze skončil na střeše v potoce. Ve voze měl dítě

Nehoda se stala v pátek kolem 15:30 v zatáčkách ulice Na Cikánce v pražské čtvrti Radotín.

Mluvčí policie Jan Daněk uvedl, že řidič podle hlášení na tísňovou linku vylétl ze zatáčky, auto Toyota Land Cruiser se přetočilo a skončilo na střeše v potoce.

Šestačtyřicetiletého muže i jeho sedmiletou dceru pomohli vytáhnout svědci projíždějící kolem ještě před příjezdem policie.

Auto se dvěma lidmi skončilo v Radotíně v potoku

Foto: Policie ČR

Zdravotníci oba vyšetřili a podle mluvčí záchranky Jany Poštové se nehoda obešla bez vážnějších zranění. Otce s dcerou ale preventivně přepravili do nemocnice na další vyšetření.

„Přítomnost alkoholu u řidiče

Pokračovat ve čtení

Přerov si odložil kvůli nemoci několika hokejistů dva zápasy

Hokejisté Přerova z preventivních důvodů odložili svůj sobotní zápas 5. kola první ligy v Havířově i pondělní domácí utkání s Litoměřicemi. Zubři už byli v karanténě kvůli pozitivnímu nálezu v týmu na covid-19 od 9. září a museli si přesunout úvodní dva zápasy druhé nejvyšší soutěže.

Hana Řezníčková, hokejprerov.cz

“Část hráčů z kádru Zubrů se potýká s vysokými teplotami,” uvedli zástupci Přerova na klubovém webu. Druhý tým nedokončené minulé sezony první ligy zatím hrál v ročníku jen v sobotu doma proti Kolínu (4:5 v prodloužení) a ve středu opět na vlastním ledě proti Vsetínu (3:1).

Předtím si musel

Pokračovat ve čtení

Žena porušila karanténu a s koronavirem šla mezi lidi. Dostala tři roky podmíněně

V době, kdy měla být podle hygieniků v izolaci, jela taxíkem do nemocnice vyzvednout matku a také se zastavila v obchodě. Podle ČT je to první takový případ v Moravskoslezském kraji, který se dostal až k soudu.

Obžalovaná Renáta Gažová nařízení hygieniků, aby dva týdny zůstala doma, porušila v květnu. Tehdy platila ještě 14denní karanténa, od září je lhůta 10denní.

Ženě přitom hrozil až osmiletý trest vězení, protože pravidla nerespektovala v době nouzového stavu. “Společně s matkou se pohybovala na ulici před domem mezi dalšími lidmi. A to obě bez nasazených roušek,” uvedl státní zástupce Aleš Boháč.

Pokračovat ve čtení

Pokračovat ve čtení

Uštkne Kobra po Klokanech i Dány? Plzeňský kouč pohárovou sestavu tají

Michal Kamaryt, ČTK

Proto musí Viktoria dnes v duelu s dalším dánským týmem Sönderjyske bezpodmínečně vyhrát, aby postoupila. „I v tom je utkání specifické,” netají plzeňský kouč Adrian Guľa vědom si toho, že po nezdaru s Alkmaarem v kvalifikaci o Ligu mistrů si další selhání jeho tým dovolit nesmí. Úkol je jasný – postup přes vítěze Dánského poháru a poté i v play off přes lepší tým z dvojice Beer Ševa a Montherwell.

Zápas třetího předkola
Pokračovat ve čtení

RECENZE: Melodramatické Bábovky zachraňuje svatá herecká trojice

<!—->

Od knižního vydání před čtyřmi lety prodaly Bábovky přes 160 tisíc výtisků a stejnojmenný film, na jehož scénáři pracovala autorka předlohy Radka Třeštíková s režisérem Rudolfem Havlíkem, má rovněž ambice masové podívané. Ostatně předloňský film téhož tandemu Po čem muži touží našel v kinech přes šest set tisíc diváků.

Jenže tehdy šlo o komedii, kdežto Bábovky, jakkoli pracují se zábavnými momenty, se kloní spíše k melodramatu. Proti románu se počet hrdinek snížil, prostředí dobře situovaných rodin velkoměsta posílilo a výsledek připomíná puzzle, do nějž se postupně skládají dílky jednotlivých osudů a vztahů podle autorského kalkulu tak, aby v dramatickém …

Pokračovat ve čtení

Z Vysočiny na Julisku. Dukla odtajnila nového sportovního ředitele

FK Dukla Praha, Twitter

Staněk doposud působil ve funkci výkonného a sportovního ředitele Vysočiny Jihlava. „Dukla je nedílnou součástí naší fotbalové historie. Proto si moc vážím nabídky, kterou jsem dostal od pana Pauknera a budu se ze všech sil snažit, aby majitel společně s fanoušky, hráči a zaměstnanci zažil co nejvíc úspěchů a aby jim klub přinášel radost,” řekl Staněk.

Roli sportovního ředitele Dukly se loni v květnu po pádu z nejvyšší soutěže ujal Pavel Vandas, před necelými dvěma měsíci však na funkci rezignoval.

Pokračovat ve čtení