Starý Herštejn nabídne díky opravené věži znovu krásný výhled

Podle Zuzany Langpaulové ze Svazku Domažlicko, který se na opravě hradu podílí, vznikla myšlenka na jeho opravu již před 15 lety.

Podařilo se nám věž opravit, dozdít a umístit do ní točité schodiště

Zuzana Langpaulová, Svazek Domažlicko

„Několik starostů z našeho regionu se domlouvalo, že by se hrad měl upravit. Přeci jen se jedná o oblíbený turistický cíl, ale je těžké se k němu dostat. Proto se postupně začalo provádět zaměřování, vypracovávat studie, dokumentace a před třemi lety začaly opravy,“ popsala Langpaulová.

Nádherný výhled

Hned na začátku bylo jasné, že se musí v podstatě znovu vystavět hradní věž. Ze Starého

Pokračovat ve čtení

Znalci umožnili stíhání muže, který vjel autem domova důchodců v Tachově

Nehoda si tehdy vyžádala jednu oběť – třiadevadesátiletá žena leknutím upadla a později zemřela v nemocnici zřejmě následkem prodělaného šoku.

Do zařízení jel za babičkou, neboť měl intuici, že se jí něco stane

zdroj obeznámený s případem

„Ze znaleckého posudku vyplývá, že řidič měl sice snížené rozpoznávací a ovládací schopnosti, nikoliv však zcela vymizelé. Navíc do tohoto stavu se přivedl sám, když vysadil léky, které měl užívat v rámci ambulantního ochranného léčení protitoxikologického,“ řekl v úterý Právu tachovský státní zástupce Pavel Reiser, který dohlíží na vyšetřování případu.

Auto projelo až do útrob tachovského domova pro seniory

Foto: ZZS Plzeňského kraje

Pokračovat ve čtení

Policie znovu prohledává dům, odkud před lety zmizela matka čtyř dětí

Okolí domu celé odpoledne hlídají policisté z pořádkové jednotky. V podvečer k němu dorazili kriminalisté a policejní psovod a následně i hasiči. Po setmění, po deváté hodině večer, hasiči i policisté z místa odjeli.

„Mohu potvrdit, že kriminalisté provádějí na několika místech v Lounech úkony trestního řízení vztahující se k trestné činnosti spáchané v minulosti. V současné době nemůžeme poskytnout žádné bližší informace,“ řekla Novinkám mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová.

Kriminalisté podle katastru nemovitostí zasahovali v domě, který patří pohřešované ženě a jejímu manželovi.

Soud kvůli týrání

Jana Paurová zmizela beze stopy na začátku února 2013, krátce poté, co převzala

Pokračovat ve čtení

Viděl padat hořící těla k zemi. Hasiči byli pomalí, tvrdí svědek události

<!—->

Osmadvacetiletý muž v minulosti pracoval u dobrovolných hasičů a rozzlobeně tvrdí. „My bychom byli nahoře rychleji.“

V domě, kde v sobotu odpoledne došlo k tragické události s 11 mrtvými, žije ve třetím patře jeho matka s babičkou. Šipka si na parkovišti před domem všiml lehkého dýmu táhnoucího se z boku domu. „To tu ještě lítalo jen pár dětí a nikdo nic nevěděl. Řekl jsem matce, ať volá hasiče. Krátce na to jsem slyšel volat lidi o pomoc z balkonu,“ popisuje tragické chvíle muž.

Očitý svědek událostí v Bohumíně byl velmi emotivní a na místě hasiče verbálně konfrontoval, jak je

Pokračovat ve čtení

Propuštěný detektiv Šmíd opět radí Pirátům

V současné době by měl Šmíd pirátské straně dodat své připomínky ohledně návrhu s názvem povinné nahrávání zákroků.

„Zatím je to jen v hrubých obrysech, takže se k tomu nedá obecně vyjádřit,“ poznamenal včera pro Právo Šmíd. Přestože už u policie nepracuje, stále si nepodal přihlášku do pirátské strany, ačkoli k ní veřejně silně inklinoval.

Ještě coby policista vyšetřující finanční kriminalitu na pirátském fóru loni napsal: „Bohužel vzhledem ke své práci nemohu být straníkem. Jinak bych už dávno byl ve vašich řadách. Být pirátem je pro mě jedinou variantou, proto jsem již několik let vaším hrdým voličem.“

Loni v dubnu

Pokračovat ve čtení

Sto let starému bytu vládne po rekonstrukci dřevo a bílé kazetové plochy

Píše se optimistický počátek 20. století. Uplynulá dvě století průmyslové revoluce přinášejí skokový růst životní úrovně, průměrná délka života se radikálně zvyšuje, snížení dětské úmrtnosti ztrojnásobuje populační růst, všichni bohatnou a všichni potřebují bydlet.

Staví se celé čtvrti nových činžovních domů, plné technických novinek, jako jsou nespalné stropy nebo tekoucí voda až do bytu.

Nicméně po původním optimistickém rozjezdu už domy v ulici nevyhnutelně následují pohnuté osudy rozbouřeného dvacátého století, ztrácejí své původní majitele a prakticky pouze chátrají.

Rehabilitace dobové velkorysosti

Teprve jako součást prosperity sjednocené Evropy o více jak sto let později se i domy postupně dočkávají důstojnějších oprav

Pokračovat ve čtení

Za vraždu šéfa kvůli výpovědi dostal bývalý zaměstnanec 16 let vězení

<!—->

Soud dospěl k závěru, že obžalovaný zabil majitele autodopravy úmyslně a po předchozím uvážení.

„Není pochyb o tom, že obžalovaný poškozeného napadl. Čtyřikrát ho bodl a způsobil mu smrtelná poranění. Zaútočil ihned a zezadu. Poškozený neměl vůbec čas a možnost se jakýmkoli způsobem bránit. Nevěděl, kdo a proč na něj útočí,“ odůvodnil výši trestu soudce s tím, že neshledal u obžalovaného žádnou polehčující okolnost.

„Zvlášť přitěžující je to, že jednal z pomsty a smrt poškozeného citelně zasáhla sedm pozůstalých. A to jeho rodiče, manželku, tři zletilé děti a čtyřletého syna,“ vyjmenoval soudce.

Kromě nepodmíněného trestu v délce 16 let, který si Roman Vladař odpyká ve věznici

Pokračovat ve čtení

Potřebovali podvržený image? Komunisty štěpí tvář z plakátu

A byl z ostudy kabát. Po protestu nizozemského autora fotografie komunisté plakát raději stáhli a uvnitř strany i mimo ni začala debata. Zatímco jedna část členů KSČM hájí použití fotky modelky, ta druhá proti tomu brojí a tvrdí, že šlo o chybu. Stejně to vidí i Právem oslovení političtí marketéři, podle nich by se měli v kampaních používat jako tváře politických stran jejich představitelé, členové nebo podporovatelé.

Horák: Fotobanky by se v politice používat neměly

Zatím to tak v české celostátní polistopadové politice až na pár výjimek bylo. Památným se stal například billboard ČSSD v roce 2010, na němž byl

Pokračovat ve čtení

Doprava v Bavorsku kolabuje, extrémní deště zatopily dálnici i silnice

Nejhorší situace panuje v oblasti Bertechsgadenu, Traunsteinu, Rosenheimu, Miesbachu, Bad Tölz-Wolfratshausenu a Weilheim-Schongau. Meteorologové pro tyto oblasti vyhlásili nejvyšší, tedy čtvrtý stupeň varování.

Chaos na vytížené dálnici A8, která je částečně zaplavená a uzavřená, pod vodou jsou i objízdné trasy.

Foto: Balk Matthias, ČTK

V současné chvíli je uzavřená v obou směrech dálnice A8 spojující Mnichov a rakouský Salzburg mezi Frasdorfem a Achenmühle v oblasti Rosenheim. Komunikace je pod vodou a ta neustále stoupá. Dopravu komplikuje skutečnost, že objízdná trasa byla také zatopena a není průjezdná. Na místě jsou mnohakilometrové zácpy, protože auta zkrátka nemají kudy jet.

Německé dráhy uzavřely kvůli záplavám dvě hlavní

Pokračovat ve čtení