Britský „ministr Vánoc“ má napilno, odvrací hrozbu absence dárků

„Nasaďte si brusle a vyrazte brzo nakupovat, jestli chcete Veselé Vánoce.“ Tak zněla čtvrteční titulní zpráva bulvárního deníku Daily Express.

Situace totiž nevypadá tak růžově, jak ji vláda maluje.

Největší světová přepravní společnost Maersk ve středu odklonila část lodí z anglického přístavu ve východní Anglii, protože kvůli nedostatku řidičů kamionů není kam kontejnery skládat.

Podle odhadů to bude mít největší dopad na maloobchodní giganty Asda, Tesco, John Lewis a Marks & Spencer, protože na ostrovy dovážejí velké množství oblečení.

Tyhle Vánoce budou výrazně lepší než minulý rok.

Boris Johnson, britský premiér

Prodejce hraček The Entertainer zase varoval, že kvůli zpožděným

Pokračovat ve čtení

Britové chtěli EU od začátku podrazit, přiznal exporadce premiéra Johnsona

Cummings zřejmě reaguje na aktuální spor ohledně severoirského protokolu, který je součástí brexitové dohody a jehož dodržování britská strana neuznává.

Mezi Severním Irskem a zbytkem britského království vytvořil hranici v moři, kvůli které musí zboží proudící z Velké Británie podstoupit byrokratické kontroly.

Podle někdejšího elitního stratéga konzervativců byla brexitová dohoda uzavřena pouze proto, aby se Británie vyvlékla z patové předvolební situace.

Počítali jsme s tím, že hned jak vypráskáme Corbyna, tak ty části dohody, které se nám nelíbily, prostě zahodíme.

Bývalý hlavní poradce britské vlády, Dominic Cummings

Johnson dojednal finální verzi smlouvy v říjnu 2019 a o dva měsíce později

Pokračovat ve čtení

Jak ČSSD přišla o voliče

Strana, která po listopadu 1989 byla spolu s ODS dlouhá léta jedním z hegemonů tuzemské politické scény, utrpěla po dvou volebních obdobích, která strávila v koaliční vládě s hnutím ANO, drtivou porážku.

Volební zisky, při nichž při volbách v letech 1998 až 2006 dostala ČSSD přes 30 procent hlasů, jsou minulostí. Ještě v roce 2013 strana získala přes 20 procent hlasů, což znamenalo těsné vítězství před tehdy novým subjektem ANO. Předseda strany Bohuslav Sobotka stanul v čele vlády právě s hnutím Andreje Babiše.

Spojenectví s catch-all party (tedy stranou, která oslovuje široké spektrum voličů), jak Babiš definoval hnutí ANO, se

Pokračovat ve čtení

Po nejlepší konzoli od Nintenda se jen zaprášilo. Je beznadějně vyprodaná

Zakoupit novinku zvanou Switch OLED totiž lidé mohli už během letních prázdnin, tehdy ji ti největší prodejci nabízeli svým zákazníkům v rámci předobjednávky. Nintendo sice oficiálně neprozradilo, kolik konzolí se do prodeje v Česku dostalo, jisté je ale to, že se všechny rozebraly již v rámci předobjednávek.

Podle ohlasů na sociálních sítích se navíc ještě nedostalo ani na všechny uživatele, kteří si konzoli pořídili s dvouměsíčním předstihem. „Objednával jsem nový Switch OLED na začátku srpna, hned jsem objednávku uhradil, a přesto mi tento týden přišla zpráva, že novou konzoli neobdržím,“ postěžoval si v herní skupině na Facebooku Pavel Z.

Není přitom sám, kdo má podobnou

Pokračovat ve čtení

Nové knihy: Chlupová, Klíma a Kentová

Colin O’Brady: Nedosažitelné prvenství

Autorova autobiografie popisuje jeho úspěšné zotavení z tragické nehody, korunované sólovým pochodem o délce 1500 km napříč Antarktidou. Až do prosince 2018 se nikomu nepodařilo přejít pevninskou Antarktidu sám, bez pomoci a jen vlastními silami. A právě k tomu se odhodlal Colin O’Brady, přestože o deset let dříve pochyboval o tom, že bude ještě někdy normálně chodit. Z temnot tragické nehody si vybojoval cestu zpátky na vrchol.

Práh, 264 stran, 349 Kč

Obal knihy

Rick McIntyre: Vzestup vlka 8

Americký národní park Yellowstone se kdysi honosil početnou vlčí populací, avšak ve dvacátých letech minulého století strážci parku zabili posledního

Pokračovat ve čtení

Kvůli nedostatku čipů budou ve Škodě Auto zřejmě znovu snižovat platy

Prozatím zaměstnanci dostávají 85 procent mzdy. To je ale v této situaci dlouhodobě ne­udržitelné, což si uvědomují i odboráři.

„Sám navrhnu, že bychom šli na 80 procent. Pořád jsou to nadstandardní peníze a spousta lidí je spokojená, protože někteří mají i víc, než když chodí do práce. Na druhé straně by se mohla spousta lidí dostat do problémů. Mají hypotéky, půjčky a na to měli nastavené i příjmy z práce navíc,“ řekl Právu předseda odborů ve Škodě Auto Jaroslav Povšík.

Počet odstavených aut chtějí snížit

Oficiálně nebylo zatím o snížení mezd rozhodnuto. „Mnozí lidé byli zvyklí na vysoké příplatky za

Pokračovat ve čtení