DNES V TOKIU: Bude mít Česko další medaili? Favorit Ondra leze finále

Maxim Shemetov, Reuters

Adam Ondra v olympijské premiéře sportovního lezení na medaili nedosáhl a skončil šestý. Kombinaci tří disciplín nečekaně vyhrál Španěl Alberto Ginés před Američanem Nathanielem Colemanem a Rakušanem Jakobem Schubertem, který po vítězství v závěrečném lezení na obtížnost odsunul Ondru z medailových pozic.

Osmadvacetiletý Ondra po čtvrté příčce z úvodního lezení na rychlost skončil v boulderingu až šestý a stejná příčka mu patřila i průběžně. Díky výbornému výkonu v obtížnosti se dlouho držel v čele pořadí poslední disciplíny a živil šanci

Pokračovat ve čtení

DNES V TOKIU: Vylepší oštěpaři reputaci? Český favorit znovu ve hře, běžkyně bojují o finále

Aleksandra Szmigiel, Reuters

Spilková začala jízdu za vylepšením 48. místa z olympiády v Riu skvěle. V prvním kole zahrála dvě rány pod par a je na děleném sedmém místě. Na vedoucí Švédku Madelene Sagströmovou ztrácí tři rány. O druhou příčku se dělí s odstupem jedné rány světová jednička Nelly Kordová z USA, která je dcerou bývalého českého tenisty Petra Kordy.

Od roku 1988, krom jedné výjimky, slavil český oštěp vždy olympijskou medaili. A bude mít další šanci, neboť Vítězslav Veselý a Jakub Vadlejch postoupili do olympijského finále. Oba dosáhli letošního maxima, Vadlejch

Pokračovat ve čtení

Fleury už pózuje v novém dresu. Co na přestup říkají fanoušci?

Původně nebylo vůbec jisté, jestli Fleury dres Chicaga oblékne. Poté, co ho Vegas překvapivě vyměnili, zvažoval, že ukončí kariéru, protože se kvůli rodině nechtěl na jeden rok, co mu zbývala smlouva, stěhovat. O přestupu se navíc dozvěděl dost nešťastným způsobem, když si o něm nejdříve přečetl na sociálních sítích. 

V neděli už ale prosákly ze zámořských zdrojů informace, že se s Chicagem nakonec domluvil na spolupráci a o den později už slavnostně s úsměvem pózoval v dresu Blackhawks. Fanoušci jsou z příchodu šestadvacetiletého brankáře, který v kariéře zvedl třikrát nad hlavu Stanley Cup, nadšení. 

“V dresu Hawks vypadáš skvěle! Jsem

Pokračovat ve čtení

Asi to bude ostrý, tuší Vondroušová obří nárůst popularity

Martin Sidorják, ČTK

„Asi to bude po návratu do Česka ostrý,” culila se Markéta Vondroušová po zisku stříbra na dvorcích tokijského tenisového centra Ariake.

Když na jaře 2019 postoupila senzačně do finále French Open, náhlý příval popularity ji šokoval. „Snad jsem si právě po Paříži zvykla. Alespoň trošku,” neskrývala, že ji tehdy nenadálý zájem veřejnosti zaskočil.

[embedded content]

Je přitom nadmíru jasné, že olympijská medaile má z hlediska zájmu, dosah i mimo tenisovou komunitu, tudíž se Vondroušová stane známou tváří pro mnohem širší spektrum fanoušků.

Markéta Vondroušová se stříbrnou olympijskou medailí

Seth Wenig,

Pokračovat ve čtení

Ke zlatu pomohl Krpálkovi český kotel i šlágr Zagorové

ČTK

Můžete tleskat nebo foukat do trumpety. Hlasité fandění je ale v rámci proticovidových opatření, která pořadatelé her nastavili, zapovězeno. Však také tribun Budokanu, které obsadili nestartující judisté i členové realizačních týmů, neustále pročesávali dobrovolníci s výmluvnými piktogramy na cedulích. Adrenalin v ochozech ale krotili jen těžko.

„Pořád nás upozorňovali, ať nekřičíme a jenom tleskáme. Ale to prostě nešlo. Hulákali jsme, řvali jsme, co to šlo. Přišli asi třicetkrát, ale nás to nezajímalo. Když jeden z vašich nejlepších kamarádů předvádí to, co Lukáš, tak člověk řve, až by brečel,”

Pokračovat ve čtení

DNES V TOKIU: Do akce jde obr Krpálek, cinkne medaile Prskavcovi?

Annegret Hilse, Reuters

Krpálek je dvojnásobným olympijským vítězem

Judista Lukáš Krpálek obhájil své vítězství z Ria. Tentokrát však dokázal zvítězit v té nejtěžší váhové kategorii nad 100 kg. Ve finále si poradil s Gruzíncem Guramou Tušišvilim, kterého porazil ikonické hale Budókan na ippon. Bronz získali olympijský vítěz z let 2012 a 2016 Teddy Riner z Francie a Rus Tamerlan Bašajev.

Nejprve porazil v osmifinále Džaváda Mahdžúba z týmu uprchlíků na ippon. Čtvrtfinálovou bitvu proti Uzbekovi Oltibojevovi vyhrál způsobem wazari.

Lukáš Krpálek (vlevo) v osmifinále s Džavádem Mahdžúbem.

Sergio Perez, Reuters

V

Pokračovat ve čtení

Naštvaný Fleury se o výměně dočetl na Twitteru. Chce skončit s hokejem

V minulé sezoně vyhrál Vezinovu trofej pro nejlepšího brankáře celé sezony. Pár týdnů po té se ho jeho klub, ve kterém odehrál čtyři sezony, nečekaně zbavil a vyměnil jej do Chicaga za Mikaela Hakkarainena, který má na svém kontě pouhých 14 startů v AHL.

Pro zkušeného brankáře, který v kariéře třikrát zvedl nad hlavu Stanleyův pohár, byl vynucený přestup ke konkurenci velkým šokem. Tím spíš, že se o něm podle novináře Jesseho Grangera, který má ke klubu blízko, dozvěděl ze sociálních sítí.

Pokračovat ve čtení