Tipy pro úsporné nakupování vánočních dárků

Dárky a propagace

Darování těch nejlepších vánočních dárků důležitým lidem ve vašem životě vám může přinést pocit vnitřní radosti. Nicméně i když vám na těchto lidech záleží, neznamená to, že musíte rozhazovat svůj rozpočet. Níže uvádíme několik užitečných tipů, jak zajistit, aby vaše obdarovávání během svátků bylo sentimentální a zároveň cenově dostupné.

Neváhejte se pustit do DIY

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak ušetřit peníze za dárky na dovolenou, je zvolit ručně vyráběné předměty. Vlastní návrh a výroba dárků pro vaši rodinu a blízké bude mít určitě větší význam než dárky koupené v obchodě. 

To platí zejména v případě, že dárky byly přizpůsobeny preferencím a vkusu dané osoby. Pokud si nejste jisti, kde začít, můžete zkontrolovat jejich účty na sociálních sítích, abyste získali dobrou představu o jejich zájmech a stylu. 

Darování těch nejlepších vánočních dárků důležitým lidem ve vašem životě vám může přinést pocit vnitřní radosti.

Začněte nakupovat dárky včas 

Začněte nakupovat vánoční dárky co nejdříve. Budete tak mít více času na porovnání nabídek a nemusíte utrácet za expresní dopravu, jen abyste měli jistotu, že vaše dárky dorazí včas. Bude pravděpodobnější, že dodržíte svůj rozpočet, pokud začnete s vánočními nákupy dříve. 

Buďte šetrní 

Než se rozhodnete jít ven a utratit všechny peníze za drahé vánoční dárky, nezapomeňte nejprve navštívit místní zásilkový obchod. To vám pomůže nejen najít skvělou nabídku, ale také vám to dá šanci poohlédnout se po jedinečných a ojedinělých dárcích. Spořitelny obvykle nabízejí zcela nové zboží, takže máte na výběr z více možností. 

Vyzkoušejte sdílení dárků 

Někdy se může zdát, že váš rozpočet na dárky je poněkud omezující. Tehdy se může hodit vyzkoušet sdílené dárky. Můžete požádat svého sourozence nebo přítele, aby se podílel na dárku pro někoho, kdo je vám oběma blízký. Tímto způsobem si můžete dovolit dražší dárky, takže můžete svým oblíbeným lidem darovat věci, které si vždycky nejvíce přáli, nebo věci, které by si sami nikdy nekoupili, ale vy víte jistě, že by je rádi měli.  

Nicméně i když vám na těchto lidech záleží, neznamená to, že musíte rozhazovat svůj rozpočet.

Udělejte si vánoční seznam a nezapomeňte ho dvakrát zkontrolovat

Santa má velmi dobrý důvod, proč každé Vánoce sepisuje velmi podrobný seznam. To mu pomáhá zajistit hladší průběh svátečních nákupů. Nespoléhejte se jen na svou paměť. Sepište si seznam věcí, které potřebujete koupit, abyste měli ve věcech větší pořádek a mohli se k němu vždy vrátit, pokud budete někdy potřebovat něco změnit nebo aktualizovat. 

Vyhněte se emocionálním výdajům

Většinu času mohou vaše rozhodování ovládat emoce. Nemusí tomu tak však být. Buďte obzvláště opatrní, když kupujete dárky na základě toho, jak se cítíte. Nikdy nedovolte, aby vám emoce diktovaly, co dané osobě koupit.  

Plánování rozpočtu na vánoční dárky

Není snadné dodržovat rozpočet, pokud ho vůbec nemáte. Rozhodněte se, jakou částku jste ochotni na dovolenou utratit, a držte se svého rozpočtu, ať se děje cokoli. Když budete znát své výdajové limity předem, budete moci tyto částky co nejvíce natáhnout a upravit, a přitom budete moci dávat skvělé dárky, aniž byste museli rozbít banku. 

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak ušetřit peníze za dárky na dovolenou, je zvolit ručně vyráběné předměty.

Zvažte opětovné darování

Každému se doma válí nějaké věci, které nikdy nepoužil. Než utratíte peníze za něco nového, zvažte, zda nepoužít nepoužívané věci, které již máte, jako dárek. Jen si buďte jisti, že jste je opravdu nepoužívali a že jsou stále v dobrém stavu. 

Znovu darovat lze téměř cokoli od hraček přes svíčky, knihy až po oblečení. Nikdo nemusí vědět, že jste za dárek nic neutratili. Jen se ujistěte, že předmět nakonec znovu nedarujete osobě, která vám ho darovala, abyste se vyhnuli trapné a trapné situaci. 

Nakupujte online 

Rozpočet můžete lépe dodržet, pokud většinu vánočních nákupů uskutečníte online. Můžete si tak přesně zkontrolovat, kolik za zboží utratíte, ještě, než ho skutečně koupíte. Jakmile váš online nákupní košík dosáhne nebo se přiblíží vašemu rozpočtu na dárky, budete vědět, že je čas přestat prohlížet a přejít k odbavení. 

Nikdy nekupujte náhodné věci

To je pravděpodobně nejdůležitější trik, který vám při nákupu vánočních dárků pomůže dodržet rozpočet. Vyvarujte se utrácení peněz za dárky poté, co jste dokončili svůj seznam. Přesněji řečeno, přestaňte utrácet peníze, pokud jste již utratili celý svůj rozpočet na vánoční nákupy. Bylo by lepší utratit méně, než je váš rozpočet než utratit za dárky každou korunu. 

Podpořte místní malé podniky

Podporovat malé podniky je vždycky nutné, ale v dnešní době je to ještě důležitější než kdykoli předtím. V sobotu hned po Dni díkůvzdání můžete zkusit nakupovat v malých obchodech. Nejenže to pomůže podpořit místní ekonomiku, protože to také zvýší vaše šance najít více jedinečných dárků, které vaši blízcí určitě ocení. 

YouTube video

Použijte svou hotovost

Při platbách v hotovosti je pro vás psychicky obtížnější přehnaně utrácet než při platbě debetní nebo kreditní kartou. Prázdná peněženka je to jediné, co vás přiměje uvědomit si, že vám již došla hotovost. Držet se při nákupech hotovosti je nejjednodušší způsob, jak se vyhnout nadměrnému utrácení. Když vám dojde hotovost, znamená to, že jste již dosáhli svého maximálního rozpočtu na dárky a je čas, abyste s utrácením úplně přestali.  

Při nakupování vánočních dárků je důležité dodržovat rozpočet. Použijte tyto tipy, které vám pomohou ušetřit více peněz na cestě a přitom zajistit, že všichni důležití lidé ve vašem životě dostanou dárky, které si zaslouží!

Příspěvky ze stejné kategorie: