Otevřít si bankovní účet v zahraničí

Hlavní důvody, proč byste si měli otevřít bankovní účet v zahraničí

Ekonomika a podnikání

Většina jednotlivců a podniků po celém světě má obvykle domácí nebo místní bankovní účty. Jsou časy, kdy to stačí. Nicméně, pokud máte v plánu pustit se na mezinárodní cestu, nebo máte v plánu investovat v zahraničí, není vždy moudré spoléhat pouze na váš domácí bankovní účet. Místo toho má větší smysl otevřít si bankovní účet v zahraničí

Zde jsou hlavní důvody, proč je zahraniční bankovní účet přínosný pro důchodce, korporace, investory a subjekty, které chtějí růst a chránit své bohatství.

Pro život nebo cestování v zámoří

Nepotřebujete vznešené investiční cíle, aby pro vás bylo zámořské bankovnictví prospěšné. Pokud máte v plánu cestovat do zahraničí nebo odejít do důchodu do jiné země, přístup ke bankovnímu účtu v zahraničí nabízí velké výhody.

Otevřít si bankovní účet v zahraničí

Místo toho, abyste utráceli peníze za další poplatky za placení účtů a nákup potravin, pomůže vám mít snadný přístup k bankovnímu účtu v dané zemi. To platí zejména pokud chcete odejít do důchodu do země, jako Belize, které nabízí zahraniční důchodcům s velmi lákavé QRP nebo program kvalifikovaného odchod do důchodu. 

Snadný a jednoduchý přístup k různým cizím měnám

Většina lidí, kteří si otevřou bankovní účet v zahraničí, tak činí za účelem získání přístupu k různým cizím měnám. Bez ohledu na měnu, kterou potřebujete, neustále se zabývat drahými převody měn by mohlo být úplné plýtvání penězi a časem. Je mnohem lepší, pokud máte své preferované měny po ruce hotově po celou dobu.

YouTube video
Video: Jak otevřít italský bankovní účet (přehled)

Proto dává smysl mít zahraniční bankovní účet. Nezapomeňte, že není nutné, abyste měli účet v přímo v zemi požadované měny. Většina zámořských bank umožňuje zákazníkům udržovat zůstatky na účtu ve vícero měnách. To také umožňuje znát přesné množství měny, kterou držíte. To znamená, že rychlé změny směnných kurzů neovlivní váš hospodářský výsledek. 

Daňové výhody

Mnoho lidí se rozhodne otevřít bankovní účet v zahraničí, protože to také zjednodušuje jejich životy a usnadňuje je. To je úžasný důvod, i když to ne jediný důvod, proč korporace a investoři mají bankovní účty v zámoří. Otevřením zahraničního bankovního účtu můžete posoudit svůj majetek pro zdanění na základě místních zákonů. Ve většině zahraničních destinací jsou tyto daňové regulace ve prospěch zahraničních investorů. 

Existuje mnoho daní, které můžete zvážit, pokud chcete banku v mezinárodním měřítku. Nejdůležitější je daň z kapitálových zisků pro cizince. Budete také překvapeni, že ve většině zemí, to může být minimální procento nebo nemusí vůbec existovat. 

Procento místní daně z příjmu je pro mnoho lidí méně důležité. Pokud nejste mezi lidmi, kteří jdou do zahraničí pracovat a obdrželi by plat od svého zahraničního zaměstnavatele, tato konkrétní daň se nebude vztahovat na vás a váš majetek. 

To jsou jen některé z mnoha důvodů, proč je chytré otevřít bankovní účet v zahraničí. 

Příspěvky ze stejné kategorie: