Systém českého výrobce patří mezi nejlepší technologické inovace pro NATO

Aktuální zprávy
<!—->

Pardubický výrobce uspěl v prestižní technologické výzvě, kterou agentura NCIA (NATO Communication and Information Agency) vyhlásila na jaře.

Cílem je najít nejmodernější a přitom cenově dostupné nápady, technologie a řešení v oblasti zpracování radarových a senzorových dat pro využití při leteckých operacích NATO i civilním provozu.

Agentura nyní zveřejnila osm nejlepších inovativních technologií, mezi kterými je i systém pro kontrolu a řízení letového ERIS pardubické společnosti ERA.

„Jde o inovativní systém, který fúzuje přehledová data z jednotlivých senzorů a poskytuje jednotný obraz vzdušné a pozemní situace v zájmové oblasti. Jsme přesvědčeni, že systém je ideálním řešením pro zvýšení bezpečnosti provozu nejen ve vzduchu, ale také na pozemních plochách malých a středních letišť,“ uvedl obchodní ředitel Ondřej Chlost.

Kromě pardubické firmy se do finále výzvy dostaly technologické novinky z Německa, Kanady, Polska a Turecka. Například systém pro detekci a identifikaci dronů, vylepšené radarové systémy nebo software pro včasné varování.

„Byli jsme ohromeni kalibrem letošních příspěvků,“ konstatoval Peter Lenk z agentury NCIA. Osmička firem nyní bude 5. listopadu prezentovat své produkty širokému odbornému publiku v rámci virtuální technologické konference NITEC.

Porota složená s expertů alianční agentury a zástupců amerického letectva

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen