Je snadné říct inkoust 

Počítač a technologie

Pokud se s důležitými výtisky potýkáte poprvé, jistě budete čelit složitým volbám. Laserová nebo inkoustová tiskárna? Inkoust nebo toner? Ve skutečnosti se snadno dostanete do problémů, zejména pokud jste začátečník a nevíte, s čím máte tu čest. Na první pohled však, jakmile oba systémy porovnáme, okamžitě vyvstane otázka: Proč působí toner v tiskárně lepším dojmem než inkoust? Než odpovím, mám chuť se zeptat: víte, jaké inkousty vaše tiskárna potřebuje? A víte, jaký je rozdíl mezi tonerem a inkoustem?

Začněme typem tiskárny, kterou máte. Používají laserové tiskárny inkoust? Ne, laserová tiskárna používá toner, který po vyčerpání potřebuje náhradní tonerovou kazetu. Pokud máte inkoustovou tiskárnu, potřebujete inkoustové kazety. Oba typy tiskáren vykonávají práci, pro kterou byly navrženy: liší se jen způsob, jakým k výsledku dospějí. Jsou tedy toner a inkoust stejné? Odpověď zní ne a nejsou zaměnitelné. Toner do tiskárny je jedna věc, inkoustový toner je věc druhá. Prozkoumejme rozdíly mezi nimi a některé výhody a nevýhody každého z nich.

Laserová tiskárna používá toner, který po vyčerpání potřebuje náhradní tonerovou kazetu.

Toner do tiskárny a inkoust 

Inkoust je vyroben speciálně pro inkoustové tiskárny. Dodává se v kapalné formě v malé plastové kazetě. Inkoustové tiskárny pracují tak, že inkoust protlačují malými tryskami, které nanášejí mikroskopické tečky inkoustu přímo na papír. Je to něco jako přikládání pera na papír při psaní, ale je to rychlejší a důkladnější. Většina inkoustových tiskáren tiskne černě nebo barevně. Tento typ tiskárny obsahuje čtyři kazety: černou, azurovou, purpurovou a žlutou. Každá kazeta se zacvakne na místo a snadno se vysune, když je třeba ji vyměnit. Některé inkoustové tiskárny jsou nyní vybaveny plnitelnými „inkoustovými nádržkami“, které omezují četnost výměny celé kazety.

Výhody používání inkoustu:

  • Kazety jsou malé a snadno se vyměňují
  • Čistší výtisky jsou méně náchylné k rozmazání
  • Inkoustové tiskárny jsou levné
Toner do tiskárny je velmi jemný prášek složený převážně z plastických polymerů a barviv.

Nevýhody používání inkoustu:

  • Inkoustové tiskárny mají pomalejší výstup  
  • Inkoustové kazety je třeba častěji vyměňovat

Co je to toner do tiskárny?

Toner do tiskárny je velmi jemný prášek složený převážně z plastických polymerů a barviv. Tonerový prášek se v tiskárně elektrostaticky nabíjí a při průchodu kovovým bubnem tiskárny se spojuje s papírem. Černý toner se obvykle používá při laserovém tisku. Barevné tonery jsou k dispozici, ale jsou drahé a mimo specializované podniky se používají jen zřídka.

Toner do tiskárny je k dispozici v dlouhých obdélníkových kazetách, které jsou větší než inkoustové kazety. Tonerové kazety jsou sice dražší než inkoustové, ale vydrží mnohem déle, takže pokud tisknete hodně, je laserový tisk z dlouhodobého hlediska cenově výhodnější. Standardní tonerová kazeta vytiskne 2 000 až 3 000 stran ve srovnání s inkoustovou kazetou, která vytiskne 200 až 300 stran.

Výhody toneru pro tiskárnu 

  • Laserové tiskárny tisknou rychleji
  • Snímky jsou ostřejší a jasnější
  • Tonerové kazety umožňují větší počet výtisků
Inkoust je vyroben speciálně pro inkoustové tiskárny. Dodává se v kapalné formě v malé plastové kazetě.

Nevýhody používání toneru do tiskárny:

  • Laserové tiskárny jsou dražší
  • Náplně do tonerů jsou dražší

Problémem však není volba mezi inkoustovými kazetami a tonerem, ale spíše to, jaký typ tiskárny si koupit. To závisí především na typu tisku, který budete provádět. Inkoustové tiskárny se častěji používají v domácnostech nebo malých firmách, protože stojí méně a nemusí pojmout velké objemy tisku.

YouTube video

Laserové tiskárny se obvykle nacházejí v kancelářích, protože jsou rychlé, takže jsou ideální pro tisk velkého objemu textových dokumentů, i když jsou dražší. Stručně řečeno, jsou lepší dlouhodobou investicí. Důležité je, abyste věděli, že toner do tiskárny je vhodný pouze pro jednu z těchto dvou možností!

Příspěvky ze stejné kategorie: