Webhostingu

Webhosting a jeho běžné typy

Počítač a technologie

Virtuální privátní server nebo VPS hosting

Hostování VPS nebo virtuálního soukromého serveru je možností topolového webhostingu pro ty majitele stránek, kteří chtějí inovovat z obvyklého sdíleného hostingu, protože je vyvážený z každého hlediska a je zahrnut v ceně.

Servery VPS stále vyžadují, abyste sdíleli prostor se zbytkem uživatelů pouze na jednom fyzickém serveru. Avšak rozdíl od tradičního sdíleného hostingu spočívá v tom, jak se k tomu dopracuje.

VPS znamená „Virtual Private Server“

Za prvé, je velmi vzácné, že serveru VPS mají více než 20 let. Výhodou samozřejmě je, že stroj bude od začátku méně zatěžován. Skutečná výhoda hostování VPS však spočívá v podobě hypervisoru nebo monitoru virtuálního stroje.

Hypervisor je software, který vám umožní pracovat a vytvářet několik virtuálních strojů na jednom počítači. Je to podobné jako když máte na jednom serveru několik virtuálních počítačů, které mají své vlastní vyhrazené množství místa na pevném disku, RAM a rychlost procesoru. 

Sdílený Hosting

Pravděpodobně nejlevnější možnost webhostingu, která vám poskytne vaši vlastní doménu, sdílený hosting je nejvhodnější pro malé weby, které nedosahují velkou provoz. Po registraci v plánech sdíleného hostingu bude váš web sdílet prostor na jednom serveru s ostatními weby.

YouTube video
Výukový program pro webhosting pro začátečníky: Vysvětlení registrace domény, DNS a hostování webových stránek

Aby byly věci efektivněji a poskytovaly levné možnosti hostingu, umístili společnosti poskytující webhosting několik uživatelů na jeden server. Existují servery, které mají více než 1 000 serverů. Pokud zvážíte, jak může každý uživatel mít několik webů na základě konkrétního plánu, který si vybral, uvědomíte si, že pouze jeden server může mít až 5 000 webů.. 

Cloudový Hosting

Cloudový hosting je v podstatě stejný s používáním serveru Virtual Private Server. Jediný rozdíl mezi cloudovým výpočtem a tradičním výpočtem je podobný rozdílu mezi používáním notebooku, když je připojen k síti nebo napájen z baterie. Pokud není přenosný počítač vybitý, je možné ho používat, dokud se baterie zcela nevybije. Při lehkém používání přenosného počítače, například při prohlížení pouze několika webových stránek nebo při použití jeho textového procesoru, vydrží baterie déle. Pokud však budete hrát hry náročné na procesor a grafiku, bude jejich kapacita vybíjet mnohem rychleji.

Příspěvky ze stejné kategorie: