Budapešť, Maďarsko

Atrakce maďarského cestovního ruchu

Cestovní ruch

Řeka Dunaj

Řeka Dunaj v Maďarsku vypadá, jako by pocházela přímo z pohádkových knih, jak teče ze severu do jižní části země. Při průchodu řeky je město Budapešť rozděleno na dvě části. Most svobody je ideálním místem, pokud si chcete prohlédnout jeden z nejlepších výhledů na západ slunce, jak svítí na Budapešť a na samotnou řeku. Most je oblíbeným místem i mezi místními obyvateli.

Řeka Dunaj, Maďarsko
Řeka Dunaj, Maďarsko

Dunajský ohyb je dalším skvělým místem, kde se můžete kochat malebným výhledem na řeku, a to je také jedno z nejznámějších míst pro výlety a rekreaci v zemi. Pokud jste aktivní typ člověka, projížďka po Dunajské cyklostezce vám umožní dobrý pohled na řeku, která protéká bujnými kopci mezi Vídní a Budapeští.

Budínský hrad

Jeden pohled na impozantní budínský hrad v Budapešti a hned pochopíte, proč je město přezdíváno jako Paříž východu. Úžasná historická památka, která je v současné době na seznamu světového dědictví UNESCO, se blíží Versailles, pokud jde o nádherný design a grandiózní rozměry.

YouTube video
Video: Budapešť Budínský hrad

Byla postavena na samém místě paláce, který byl zničen v dobách obléhání v roce 1686. Novější stavba byla znovu postavena v 18. století pro habsburskou monarchii s více než 200 pokoji. Symetrické uspořádání hradu se zaměřuje na jeho krásnou centrální kopuli s výškou 61 metrů a obrácenou k Dunaji, kde budete moci v úžasu z ohromujících výhledů na hrad i na další budovy Castle Hill. Rekonstrukce byla provedena na některých částech staré středověké budovy, jako je impozantní jižní věž z 15. století a věž Buzogány.

Fushimi Inari Taisha - Kjóto, Japonsko

Cestovní tipy pro nejlepší kjótský zážitek

Dejte sbohem tomu rozmočený zabalenému tofu, na které jste byli doma tak zvyklí. Výroba tofu v Japonsku je jako ušlechtilé řemeslo. Každý region v zemi vyrábí své vlastní tofu styly, ale ty vyrobené v Kjótu jsou na špičkové úrovni. Přečtěte si více o tomto japonském městě kliknutím na odkaz.

Příspěvky ze stejné kategorie: