Maribor

Proč je Maribor žhavou destinací slovinských nemovitostí

Cestovní ruch

Lent je nejstarší část Mariboru, kterou najdete přímo u řeky Dráva. Místo se pyšní mnoha historickými a krásnými budovami, jako je například Starý vinný dům. Je to také oblíbené místo, kam se vydat, pokud máte chuť na nějaké pití, protože slouží jako domov mnoha kaváren s venkovním posezením, z nichž mnohé jsou dokonce vhodné pro domácí mazlíčky. 

Lent, Maribor
O postní době (Maribor) se také konají různé akce.

V Lentu se také každoročně na konci června koná velký umělecký festival. Tento festival trvá dva týdny a je považován za nejlepší a nejoblíbenější dobu pro návštěvu této oblasti.

V místě se nachází také mnoho věží, včetně Sodni Stolp, Židovské věže a vodárenské věže. Je to také ideální místo pro odpočinkovou procházku s mnoha skvělými možnostmi, kde si můžete dát kávu nebo dokonce pivo.

Prohlédněte si Muzeum regionu na hradě Maribor 

Mariborský hrad stojí hrdě v centru města a je to nádherná stavba, kterou můžete navštívit a prozkoumat. Interiér hradu nyní slouží jako muzeum, které se zabývá zajímavou historií zdejší oblasti. Hrad sousedí s několika náměstími, takže nebudete mít problém prozkoumat jeho obvod. 

Hrad se může pochlubit několika odlišnými styly a architektonickými prvky z různých období, přičemž budova bývá často označována jako barokní zámek. Výstavbu hradu nařídil císař Fridrich III. v letech 1478-1483. Hrad byl postaven jako opevnění severovýchodní části městských hradeb. Hrad se brzy proměnil ve velkolepou feudální rezidenci, než se nakonec stal Regionálním muzeem v Mariboru, kde sídlí dodnes. 

YouTube video
Cesta kolem světa: Maribor, Slovinsko

Regionální muzeum Maribor je nádherným místem k návštěvě, takže můžete obdivovat interiér hradu a zároveň se dozvědět více o historii regionu. Najdete zde také řadu fascinujících exponátů, které sahají až do doby kamenné. Najdete zde také galerii a sekce věnované místnímu zemědělství, například vinařství. 

Uvnitř se nachází také festivalový sál, což je zvláštní stavba s úžasnými stropními uměleckými díly. Zvláštní částí jsou také balkony, jejichž návštěvu byste si neměli nechat ujít, abyste si prohlédli město.

Obdivujte katedrálu v Mariboru 

Mariborská katedrála je ohromující stavba, kterou najdete v centru města. Katedrála je římskokatolického vyznání zasvěcená svatému Janu Křtiteli. Exteriér i interiér budovy jsou zajímavé, a proto stojí za návštěvu během vaší návštěvy při hledání nemovitostí ve Slovinsku

Příspěvky ze stejné kategorie: