Fushimi Inari Taisha - Kjóto, Japonsko

Cestovní tipy pro nejlepší kjótský zážitek

Cestovní ruch

Strávení několika dní v Kjótu je jedním z nejlepších způsobů, jak co nejlépe využít svou cestu do Japonska. Existuje mnoho památek a zázraků, které zde můžete navštívit, a proto je těžké naplánovat si, kam jít a co dělat.

Je třeba mít na paměti několik důležitých turistických tipů, abyste ujistili, že váš zážitek z Kjóta bude tou nejlepší věcí, která se vám přihodí do života.

V první řadě, zkontrolujte, zda máte povolen vstup 

Je velmi běžné, že některé provozy v Japonsku jsou pro širokou veřejnost zavřeno. Existuje také mnoho restaurací, které neumožňují turistům vstup do jejich prostor. To je důvod, proč musíte nejprve přezkoumat, zda mají návštěvníci povolen vstup na místo, kam plánujete jít. Dobrým příkladem toho je populární čajovna Ichiriki, která neumožňuje vstup turistů.

Kjóto, Japonsko
Kjóto, Japonsko

Ztratit se

I když by nebylo na škodu udělat si domácí úkol, než navštívíte nové místo, je také stejně důležité, abyste věděli, kdy byste se měli vzdát svého výzkumu a vybočit ze svých plánů. Dobrou zprávou je, že Kjóto je tím dokonalým městem, kde se můžete ztratit, abyste mohli objevovat a prozkoumávat jinou stranu Japonska.  

Mějte vždy s sebou deštník

Nezáleží na tom, zda si budete svou pokožku chránit před horkem letního slunce nebo blokovat déšť, budete si děkovat, pokud si při cestě po městě dáte malý deštník. Jeho počasí může být docela nepředvídatelné, takže mít jeden dává smysl. 

Gejša - Kjóto, Japonsko
Gejša vás vítá v japonském Kjótu

Vydejte se na jednodenní výlet

Pokud jste si již před příjezdem do Japonská země vycházejícího slunce zakoupili průkaz JR online, využijte co nejvíce z úžasných měst, která jsou vzdálena jen krátkou jízdou vlakem od města Kjóto.

Dávejte si pozor při objevování

Kjóto je známé svým nepřekonatelným výběrem starodávných chrámů. Než se vydáte na průzkum, musíte vždy znát své vlastní limity. Většina návštěvníků v této oblasti, kteří nešlápnete správně, má tendenci trpět takzvanou únavou chrámu.

YouTube video
Video: Prohlídka chrámu Kinkaku-ji v Kjótu (Zlatý pavilon)

Je to neduh, který se objeví, jakmile váš zájem o chrámy poklesne lusknutím prstu v poměru k počtu chrámů, které jste viděli. Doporučuje se navštívit nejvíce tři chrámy denně, pak sníst sushi a mezi jednotlivými návštěvami popíjet saké. 

Vyhněte se vrcholné cestovní sezóně

Podzim a jaro jsou nejoblíbenějším obdobím na návštěvu Kjóta. Jsou to také časy, kdy ceny výrazně stoupají, nemluvě o složité době hledání ubytování. Chcete bezbolestnou rezervaci a ušetříte peníze při postupu, je nejlepší vycestovat do této oblasti během zimních a letních měsíců. Tenká vrstva sněhu, kterou město dostane, je naprosto ohromující a něco, co byste určitě nechtěli přehlédnout. 

Využijte výhod systému sběrnice

Autobusy jsou bezpochyby nejlevnějším a nejjednodušším způsobem, jak se po městě pohybovat. Pro cizince však může být obtížné přijít na to, jaké jsou jízdní řády, letenky a trasy. Vždy můžete zkontrolovat průvodců, abyste dostali pokyny, jak používat systém sběrnice. 

Bavte se na místních festivalech

Jako jedno z nejbarevnějších míst Japonska se ve městě neustále děje něco vzrušujícího. Při návštěvě nezapomeňte zkontrolovat, zda se během pobytu nebude konat nadcházející festival. 

Nenechte se překvapit squatovými toaletami

Japonské toalety se pohybují od těch nejmodernějších po malé otvory na zemi. Můžete očekávat, že jejich uvidíte a využijete během své cesty po Kjótu. Bylo by dobré mít pro každý případ toaletní papír stále při sobě. 

Nakupujte na bleších trzích

Toto město je nejlepším místem na návštěvu, pokud si chcete koupit nějaké kvalitní suvenýry, které pak můžete vrátit domů své rodině a přátelům. Toto místo se může pochlubit nádherným výběrem trhů, kde si můžete koupit jídla a drobnosti za velké slevy. 

YouTube video
Video: 3 nejlepší bleší trhy, které musíme navštívit v Kjótu! | Japonský cestovní průvodce

Vychutnejte si vynikající jídlo Kaiseki

Kaiseki je vícechodové jídlo podávané tradičně v Japonsku. Jídla mají potěšit všechny smysly a nabídnout jedinečné barvy, textury a chutě. Hitomi a Kinobu jsou nejlepšími místy, kde si můžete vychutnat jídlo kaiseki aniž abyste snížili svůj rozpočet. Hostitel vám také může připravit toto jídlo, pokud se stanete hostům v hostelu ryokan. 

Objevte Japonsku ruční výrobu

Prozkoumat „staré Japonsko“ je v Kjótu možné, ale „nové Japonsko“ můžete prozkoumat i při návštěvě míst, jako je Japan Handmade.

Japan Handmade je společný řemeslně cech, ve kterém se při tradičních řemeslech uplatňují nové techniky. Společnost Japan Handmade spolupracuje s dánským designérským studiem na poskytování zboží, jako je čajový nádobí, kovové pletení a keramika, které jsou vyrobeny v moderním stylu. Ve městě se nachází několik showroomů, takže nebudete mít problém ho navštívit. 

Ochutnejte nejlepší tofu na světě

Dejte sbohem tomu rozmočený zabalenému tofu, na které jste byli doma tak zvyklí. Výroba tofu v Japonsku je jako ušlechtilé řemeslo. Každý region v zemi vyrábí své vlastní tofu styly, ale ty vyrobené v Kjótu jsou na špičkové úrovni.

Ochutnejte nejlepší tofu na světě v Kjótu
Nejlepší tofu můžete jíst v Kjótu

Toto je pochoutka, kterou byste si neměli nechat ujít. Koizumi-san je nejlepším místem, kde můžete na vlastní oči vidět zázraky japonské výroby tofu. 

Prozkoumejte trh Nishiki

Trh Nishiki označován jako Kjótská kuchyň je nejlepším místem k získání chutného, rychlého a levného jídla. Těchto pět krátkých bloků je přeplněných více než sto obchody, z nichž si můžete vybírat. Všechny produkty zde prodávané se vyrábějí v této oblasti. 

Popíjejte whisky v palírně Suntory Yamazaki

Lihovar Suntory Yamazaki, který se nachází jižně od Kjóta, je vůbec prvním lihovarům s jednou sladovou whisky v zemi. Na tomto místě byste se měli zastavit, abyste ochutnali originální japonskou whisky a zjistili zajímavá fakta o tomto nápoji.

Mějte na paměti tyto cestovní tipy na nezapomenutelný výlet do Kjóta.

Příspěvky ze stejné kategorie: