Proč Svět Potřebuje Mapy Světa?

Cestovní ruch

Mapy poskytují dobrou představu o tom, jak lidé chápali svět v době, kdy mapu vytvořili. Vezměte si například staré mapy. Stará mapa vám samozřejmě ukáže různé věci, které se tam nacházely dříve, a ty, které tam existují nyní. Mapy vám však také ukazují, jak tvůrci map chápali svět ve své době. 

Chybí jim části světa, protože nevěděli, že existují? Dochází k nepřesnostem v důsledku nesprávných předpokladů? Kartograf zcela změnil vzhled mapy a důvod, proč byly mapy vůbec vytvořeny.

Mapy jsou jako úžasné časové schránky, které vysvětlují víc než jen zobrazený zeměpis. 

Mapy Nabízejí Bezpečí v zomto Vysoce Odděleném Moderním Světě 

Existuje již několik případů, které se týkají nehod souvisejících s GPS. Studie, která se zabývala vlivem GPS na řidiče, došla k závěru, že uživatelé GPS se věnují těm objektům na trasách, kterými se dostanou do cíle. Výzkumníci však také objevili důkazy o tom, že se ztrácí zapojení do prostředí a že proces interpretace světa, přidávání další hodnoty a přeměny prostoru v místo byl do jisté míry omezen, přičemž řidiči zůstávají odtrženi od těchto lhostejných prostředí, která je obklopují.

Mapy světa
Mapa světa je mapa většiny nebo celého povrchu Země

Dospěli k závěru, že GPS se zbavil velké části potřeby věnovat pozornost. Je to použitelné i v jiných oblastech života. Když věnujete více pozornosti svému zařízení, nakonec věnujete méně pozornosti svému okolí. Na druhou stranu mapy světa vám pomáhají zůstat v kontaktu s okolím. Mapy jsou v tomto moderním světě jako hrdina příběhu a GPS je pouze pomocník. 

Mapy a Vaše Vzpomínky jsou Propojené

Mapy přece nejsou jen obrazem místa. Navíc vás spojují se vzpomínkami, které máte na dané místo. Mapa vás bude inspirovat k neotřelému myšlení, rozšíří vaše obzory a umožní vám nahlédnout do míst, která jste již navštívili, a do míst, kam byste se rádi podívali.

YouTube video
Jak se za starých časů vytvářely mapy, Jak eratosthenova mapa připravila cestu pro dnešní mapy,

Pokaždé, když vidíte mapu místa, které jste navštívili, nemůžete si pomoci a vybavíte si vzpomínky na toto místo. Mapy jsou pokladnicí příběhů a vzpomínek na místa, kde jste strávili nějaký čas.

Až si příště budete myslet, že mapy světa už nejsou nic moc, možná byste se měli zamyslet znovu. 

Příspěvky ze stejné kategorie: