Zviditelnění se i za špatného počasí

Auto moto

Pokud víte, že se na své cestě můžete setkat s mlžným oparem, víte, že byste měli být vždy připraveni nechat si mezi sebou a vozidlem před vámi větší odstup, abyste se vyhnuli náhlým překážkám a nedostali se do nepříjemné situace při náhlém brzdění. Rovněž se musíte ujistit, že vaše stěrače jsou v dobrém stavu, abyste mohli udržovat čelní sklo čisté a odmlžené. Obecně platí, že pokud máte potíže s jasným výhledem před sebe, snižte rychlost nebo zvažte zastavení na bezpečném místě, dokud se mlha nerozptýlí. A vzhledem k těmto opatřením se nabízí otázka: Kdy byste měli použít mlhová světla?

Mlhová světla
Přední mlhová světla auta

Podle dopravních předpisů byste měli použít mlhová světla pouze tehdy, když je viditelnost snížena na 100 metrů nebo méně, což odpovídá téměř fotbalovému hřišti. Předpisy o osvětlení dálničních vozidel z roku 1989 přísně zakazují používání předních a zadních mlhových světel, pokud nejsou potřeba, protože mohou oslňovat ostatní řidiče a vyrušovat je z jízdy.

Přečtěte si také další článek: Čistý a uspořádaný kufr

Pokud jde o ochranu kufru automobilu, je třeba zvážit několik důležitých a velmi odlišných prvků. Prvním z nich je typ ochrany, který potřebujete. K dispozici jsou různé typy ochranných krytů kufru, včetně krytů na auto, úložných sítí na auto a vodotěsných krytů kufru. Další věcí, kterou je třeba zvážit, je typ vašeho vozu.

Je důležité používat mlhová světla správně a zvážit koupi vozidla, které na přístrojové desce zobrazuje, zda jsou zapnutá nebo vypnutá. Je v pořádku je zapnout v mlze nebo za silného deště, ale vždy mějte na paměti, že pokud jízdní podmínky nejsou vhodné pro jejich zapnutí a vy byste se nešťastnou náhodou ocitli v nehodě, vaše pojišťovna může tvrdit, že nejste odpovědní.

Vždy zkontrolujte mlhová světla

V chladných podzimních a zimních měsících byste měli vždy před cestou zkontrolovat, zda vaše mlhová světla (https://www.silux-auto.it) fungují.

YouTube video
Jak a kdy používat Mlhová Světla!

Pokud je vaše vozidlo vybaveno automatickými světly, která se zapínají za špatných světelných podmínek, může být nutné zapnout mlhová světla ručně, protože nejsou součástí „základního“ balíčku systému osvětlení a mohou být automaticky potlačena touto automatickou funkcí. 

Příspěvky ze stejné kategorie: