Kranjska Gora

Atrakce a aktivity ve slovinské Kranjskej Gore

Cestovní ruch

Turistika je všudypřítomná v okolí Kranjske Gory a dostanete se až do srdce Julských Alp. Naleznete zde vše, od snadných procházek přes údolí Přírodní rezervace Zelenci nebo jezera Jasna, nebo směrem nahoru nenáročným stoupáním přes údolí Tamar až po nejslavnější vrchy oblasti. Jedna z nejoblíbenějších destinací je Vršičský průsmyk. Jde o magický průsmyk mezi Kransjkou Gorou a Bovecem. V okolí taky naleznete vysokohorské trasy na vrcholy hor.

Paragliding

Jste-li fanouškem paraglidingu, tak ideální lokalitou v celém Slovinsku je trojitém pohraničí s Rakouskem a Itálii. Právě na Rakouské straně, na kterou se můžete dostat přes malé arnoldsteinské městečko zvané Dreilaendereck.

YouTube video
Video: Paragliding Vitranc Kranjska Gora

Horská cyklistika

V regiónu jsou cykloturistické možnosti všech obtížností. MTB park na svazích Kranjske Gory je otevřený během letní sezóny. Lanovkou se vyvezete na vrchol a od tamtudy se můžete spustit dolů.

YouTube video
Video: MTB Kranjska gora

Kranjska Gora, během sezóny, hostí několik mezinárodních MTB eventů. Pro fanoušky cestné cyklistiky je zde trasa poblíž staré železniční trasy. Je vhodná pro ty, kteří chtějí obdivovat krásy okolí na dvou kolech.

Příspěvky ze stejné kategorie: