Troy Bilt Storm 2410

Storm je jeden z nejlevnějších dvou-fázových značkových fréz

Nemovitosti a vybavení

Recenze sněhové frézy Troy Bilt Storm 2410

Frézu Troy Bilt Storm 2410 jsem zkusil z několika důvodů. Celkově je to dobře postavená a dobře fungující. Lehkost použití překonává konfigurace a spolehlivější motor – no pro základní nástroj, za tu cenu, to je dobrá volba.

Cena Troy Bilt Storm

Storm 2410 je jeden z nejlevnějších dvou-fázových značkových fréz a za tu cenu, jde o docela impozantní konstrukci. Za cirka 13,600 korun, 2410 má celkově stejnou kvalitu, jako mnohem dražší mašiny. Ovšem chybí ji některé malá, no důležitá vylepšení, které září u dražších modelů.

Fréza Troy Bilt – nějaká kritika

Jedinou ozdobou zařízení je elektrické startování. Ovšem nakopnout 208cc moto není náročné ani ručně. Pokud ano, tak něco je špatně. Kvůli tomu je přidání prodlužovacího kabelu a trpění ohlušujícího elektrického startování jen málokdy stojí za to. Není to nic víc, než váha na víc.

Troy Bilt Storm 2410

Troy Bilt Storm 2410 má klasický samohybnou dvoufázovou kontrolu frézy. Řízení má několik rychlostí směrem dopředu a jednu na couvání. Jedná páka na jedné rukojeti ovládá pohon, zatím co ta druhá zapájí nebo odpájí brzdy. Je to ověřený způsob, no taky má ty staré vady základní kontroly.

YouTube video

Mám 180cm, no je to docela nepohodlné dostat mou dlaň přes páky, abych mohl ovládat plyn a brzdy. Někdy se stane, že po stlačení nebo uvolnění se mašina prostě rozběhne a já musím klopýtat abych nepadnul. U ostřích otoček několik krát musím zastat, je to docela únavné. Ovládání šnekového pohonu je taky docela úmorné. Klika je docela nízko a moc dopředu, takže řidič si pořád musí sehnout a potočit, když chce něco přestavit. Opět, těsné odbočky vyžadují časté přesměrování. Tlumič na konci lžíce je připevněn pouze jediným šroubem. Malé změny ve směr způsobují velké ve vypouštění, takže úprava je náročná.

I když nepatří k pohodlným, jako kompliment třeba brát to, že moc se zkazit nedá. Neobávam se, že by led nebo suť pokazila komplikované a jemné joystickové mechanizmy, co se na dražších mašinách stát může. Faktem však je, že jejich ovládání je pohodlnější a taky hodně spolehlivé – je to výhoda zejména v stísněných podmínkách měst, co si vyžaduje hbitost. Troy Bilt Storm 2410 taky nepochopitelně chybí světlá a vyhřívané rukojeti, co ještě víc zhoršuje využitelnost.

Příspěvky ze stejné kategorie: