Domény

Zkontrolujte doménu

Počítač a technologie

Při otevírání domény vyšší úrovně je požadavek, aby byly poskytnuty vhodné kontaktní informace. Zatímco někteří lidé mohou dát své správné údaje, ostatní je mohou skrýt za účelem ochrany osobních údajů. Takto poskytnuté kontaktní informace nám odkazují na WHOIS info a jsou zveřejněny online. Poskytování falešných informací WHOIS je nezákonné. Tento článek bude zkoumat online služby, které můžete použít ke kontrole historie záznamů WHOIS.

DomainTools

Domény

Jedná se o web, který poskytuje řadu špičkových online nástrojů, které mohou pomoci při provádění výzkumu o doméně. To může velmi pomoci při učení minulých záznamů WHOIS pro doménu. Pro přístup k této službě je však nutné se zaregistrovat prostřednictvím profesionálního předplatného, které se platí měsíčně.

YouTube video

Použití tohoto nástroje je poměrně snadné, vyžaduje se pouze zadání názvu domény a kliknutí na tlačítko „vyhledat“. Ti, kteří nejsou členy, mohou mít velmi omezený přístup k podrobnostem. Například mohou být využity informace o významných změnách a procentu údajů o vlastnictví. Profesionální členové naopak získají přístup ke každému detailu o vlastnictví doménového jména.

Příspěvky ze stejné kategorie: