Babiš: Pokud se nestane zázrak, přitvrdíme

Aktuální zprávy

„Já tady nic nebudu slibovat, protože já nevím, co bude s tím virem, nevím,“ uvedl premiér. Připomněl, že čísla výrazně rostou v celé Evropě.

„Naše čísla jsou katastrofální a ta opatření, která jsme přijali na vládě, zatím nefungují. A musel by se asi stát zázrak, aby zafungovala,“ řekl Babiš.

Podle něj v porovnání s dubnem se lidé příliš „pohybují“. Ukazoval například fotografie ze včerejších trhů na náplavce, na nichž lidé nakupovali. „Opakovaně jsem vás žádal, ale tentokrát proboha už mě vezměte konečně vážně,“ apeloval premiér v samotném závěru proslovu.

„Bohužel názor našich občanů se zásadně měnil,“ řekl. Upozorňoval, že na jaře lidé opatření podporovali, nyní tato podpora zásadně spadla.

Nejpřísnější opatření platí od čtvrtka, podle Babiše mají „strašně moc” výjimek.

[embedded content]

V Česku od čtvrtka platí omezený pohyb osob, lidé ale mohou chodit ven do přírody, do zaměstnání, vodit děti do školek, chodit nakupovat či jet k lékaři. Jejich pohyb není omezen vzdáleností. Některé obchody se uzavřely, velká část je ale stále v provozu. Kromě potravin a lékáren například i drogerie nebo domácí potřeby.

Kvůli rostoucímu počtu nakažených hlavně mezi seniory nad 65 let bude podle Babiše potřeba, aby se vláda opatřeními proti koronaviru znovu zabývala.

Apeloval na lidi především v souvislosti s jarem, kdy opatření dodržovali dobrovolně, ulice, podniky i dopravní prostředky se tehdy vylidnily. Na podzim firmy stále fungují, lidé jezdí do práce a v ulicích je stále vidět dost lidí v porovnání s  jarem. Lidé se tak shlukují v obchodech i v dopravních prostředcích.

„Příští týden bude klíčový. A pokud se nestane zázrak, nám nic jiného nezbude, jenom ta opatření ještě přitvrdit. Bohužel,“

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen