Další transsexuálka na olympiádě? Chci vyhrát, abych mohla spálit americkou vlajku, říká

Sportovní

@southasiansnews, Twitter

Wolfeová, transgenderová jezdkyně freestyle BMX, která se kvalifikovala do amerického týmu na nadcházející olympijské hry v Tokiu, smazala příspěvek na sociální síti, v němž si přála vyhrát, aby na stupních vítězů mohla spálit americkou vlajku.

Americký tým potvrdil, že se Wolfeová stala oficiální náhradnicí, pokud by se her nemohla zúčastnit jedna z jejích dvou týmových kolegyň. Novinář Ian Miles Cheong nelenil a hned na Facebooku vyšťoural příspěvek Wolfeové z března roku 2020, nyní smazaný, kde jezdkyně kritizuje postoj Donalda Trumpa k transsexuálním dívkám v atletice.

Příspěvek Chelsea Wolfeové na facebooku

Chelsea Andrea Wolf, Facebook

„Mým cílem je vyhrát olympiádu, abych mohla na stupních vítězů spálit americkou vlajku. Nechápu, jak se můžou v probíhající pandemii soustředit na tohle,“ uvedla u příspěvku. Wolfeová v reakci na příspěvek uvedla, že to, že byl smazán neznamená, že se nestará o to, co se v její rodné zemi děje.

Potvrzeno! První transsexuální sportovkyně jede na olympiádu

„Každý, kdo si myslí, že mi na Spojených státech nezáleží, se velmi mýlí,“ řekla televizi Fox News. „Jedním z důvodů, proč tak tvrdě pracuji na tom, abych reprezentovala USA na olympijských hrách, je ukázat světu, že tato země uznává hodnoty a morálku, že není všechno jenom špatné,“ uvedla.

Pokračovat ve čtení (zdroj)

Příspěvky ze stejné kategorie:

    Nebyl nalezen