Dřevo, umělá hmota, nebo plech? Nejlepší zahradní domky

Nemovitosti a vybavení

Není podstatné, jestli máte velkou zahradu, nebo pozemek s malým dvorkem – potřebujete mít zahradní domek, kde si budete pohodlně a přehledně skladovat nářadí a příslušenství. Na trhu najdete mnoho zajímavých konstrukcí a netradičních řešení. Patří k nim mj. zahradní domky ze dřeva, umělé hmoty a plechu. Co z toho zvolit, abyste se mohli radovat z jejich spolehlivosti za výhodných podmínek? Poznejte přednosti a vady každé z nabízených možností.

Dřevěné zahradní domky neboli konstrukce s tradicí

Řada lidí, když uslyší zahradní domek, si okamžitě vybaví právě malé dřevěné domky. Je třeba říci, že jsou to stále nejpopulárnější domky, které lze vidět nejen na vesnici, ale také na předměstích. Proč? Protože mají pěkný vzhled a jsou vzdušné. Nezahřívají se tak, jak plechové boudičky, proto skladování v nich hnojiv, barev a jiných prostředků používaných v zahradě během letní sezóny nebude ohrožením.

Jedinou vadou dřevěných zahradních chatiček je jejich výdrž, nebo spíše nutnost údržby. Zanedbávané dřevo rychle ztrácí své estetické přednosti a jednoduše se ničí, což může vést ke zpráchnivění. Na štěstí na trhu jsou konzervační a ochranné přípravky, díky nimž během jednoho pracovního dne, zabráníte potenciální hrozbě.

Umělá hmota – funkční inovace

Plast, tedy umělá hmota, ze které lze zahradní domky postavit, to je moderní odpověď na výše popsané dřevěné konstrukce. Jsou řešení tohoto typu uspokojivá z hlediska kvality? Je třeba říci, že jejich odolnost vůči mechanickým poškozením je nejnižší ze všech jiných variant, ale jsou také nejlehčí a obyčejně nejlevnější. Výborně si poradí také s povětrnostními podmínkami a nezahřívají se tak, jako jejich plechové protějšky. Nabízí také moderní a velmi estetický dizajn, který se bude perfektně hodit k novým nebo čerstvě obnoveným zahradám.

Přečtěte si také další článek: Kontrolní seznam cateringového vybavení pro malé i velké oslavy

Existuje několik klíčových kusů cateringového vybavení, které by vám nikdy neměly chybět, jinak byste mohli celou akci zkazit.  Zatímco pro jiné je noční můrou přijít do kanceláře bez řádných účtenek, pro kuchaře je noční můrou přijít na akci bez lžic a vidliček.

Plechové zahradní domky – jsou skutečně spolehlivé?

Konstrukce z plechu si spojujeme s populárními garážemi, které se v mnoha případech výborně osvědčí jako objemné boudy na nářadí. Je třeba říci, že mají neobvyklou výdrž a odolnost na zvlášť nepříznivé působení povětrnostních podmínek. Jejich velkou vadou, která od nich zahrádkáře v mnoha případech odrazuje, je jejich zahřívání v letním období. Sluneční záření dokáže vnitřek takové konstrukce zahřát až na několik desítek stupňů. Toto může způsobit ohrožení v případě uskladnění chemických prostředků, barev, hnojiv a mnoha jiných chemických látek využívaných při zahradnických činnostech, renovacích a údržbě.

Nyní, když už znáte přednosti a vady zahradních chatek na nářadí, by mělo být přijetí správného rozhodnutí čistou formalitou. Pamatujte, že v případě pochybností je třeba kontaktovat prodejce nebo výrobce. Dostanete od nich všechny podrobné informace na téma konstrukcí a výrobků a pomohou vám sepsat objednávku na základě individuálních požadavků.

Příspěvky ze stejné kategorie: