Betonové květináče

Stručný Návod pro Výběr Květináčů

Nemovitosti a vybavení

Betonové květináče

Beton je těžký, takže betonové květináče jsou vhodnou volbou pro umístění stromů nebo velkých rostlin, které potřebují větší oporu, aby zůstaly „pod kontrolou“. Betonové květináče mají také dobré izolační vlastnosti a chrání citlivé kořenové systémy tím, že udržují příjemnější půdní prostředí. 

YouTube video
Video: Jak vyrobit velký secí stroj na beton

Pokud sázíte na veřejném nebo exponovaném prostranství, beton nabízí také další výhodu, protože brání lidem v náhodném přecházení po vašich drahocenných květináčích nebo rostlinách. Betonové květináče můžete během zimních měsíců nechat venku, aniž by se jim něco stalo, a to je dobrá zpráva, protože byste se pravděpodobně nechtěli obtěžovat s jejich přemisťováním.

Plastové květináče

Pokud si neděláte starosti se vzhledem květináče nebo máte rostliny, které mohou brzy zakrýt květináče, do kterých jsou zasazeny, jsou nejlepší volbou plastové květináče. Plastové květináče, které můžete zakoupit v internetovém obchodě Miravila, jsou odolné, relativně cenově dostupné a dobře udržují vlhkost. Tyto květináče jsou také velmi lehké, takže jsou skvělou volbou, pokud máte ve zvyku čas od času upravovat své zahrady.

Plastové květináče
Plastové květináče

Pokud se vaše zahrada nachází na velmi slunném místě, nepoužívejte tmavé nebo černé plastové květináče. Tyto barvy mají tendenci pohlcovat teplo a mohou být velmi horké, což by mohlo poškodit choulostivé kořeny vašich rostlin. Na druhou stranu světlé květináče mohou odrážet teplo a zároveň udržovat kořeny v chladu. 

Terakotové květináče

Terakotové květináče jsou k dispozici v mnoha velikostech a tvarech. Mohou vypadat skvěle a dobře se hodit téměř kamkoli. Díky své zemité barvě mohou také podpořit přirozenou krásu téměř všech druhů rostlin. Tyto květináče jsou vyrobeny z porézní hlíny bohaté na železo, která má schopnost dýchat, aby udržovala půdu v květináčích chladnou a odváděla přebytečnou vlhkost od kořenů rostlin a udržovala je zdravé. 

Jedním z hlavních problémů terakotových květináčů je, že jsou poměrně křehké a mohou také rychle vyschnout, zejména pokud jsou umístěny na slunném místě. Proto někteří pěstitelé používají glazované terakotové nádoby, protože lépe zadržují vodu.

Přečtěte si také další článek: Základy travního osiva

Není překvapením, že trh je plný různých druhů travního osiva. Všechny druhy a jejich varianty jsou buď uměle, nebo přirozeně vyšlechtěny tak, aby vyhovovaly různým prostředím, měly různou klíčivost, produkovaly různé povrchové úpravy a další. 

Dřevěné květináče

Dřevo je bezpochyby jednou z nejpřirozenějších a nejpraktičtějších nádob, které můžete pro zahradničení použít. Dřevěné nádoby jsou poměrně lehké, dobře zadržují vodu a vypadají prostě skvěle.

Příspěvky ze stejné kategorie: