Chránič krupobití automobilu

Průvodce nákupem krupobití auta

Auto moto

Chránič krupobití automobilu je obvykle vyroben z těžkých materiálů, které mají specifické vlastnosti, díky nimž je odolnější vůči nárazu a vodě. Vnější textilie mohou dokonce nabídnout ochranu před UV paprsky, aby se zajistilo, že se kryt nerozbije, když bude delší dobu sedět na slunci. Tyto vnější materiály mají také často hydroizolační schopnost.

Chránič krupobití automobilu
Chránič krupobití automobilu jsou k dispozici pro všechny značky automobilů

Měkký fleece nejčastěji tvoří vnitřní látku potahu. Pomáhá chránit před nežádoucími škrábanci laku vašeho auta. Tento vnitřní materiál může mít jedinečné vlastnosti, které mu mohou pomoci správně dýchat, aby se zabránilo hromadění vlhkosti.

Mohou chrániče proti kroupám poškodit lak na autě?

Existuje několik majitelů vozidel, kteří tvrdí, že jejich lak na autě byl poškozen kvůli ochraně proti kroupám (více informací na oficiálních stránkách Withcar), které používají. Pravdou však je, že stále hodně závisí na tom, jak chránič používáte a zda dáváte pozor a dodržujete pokyny k instalaci. Nejčastějším důvodem vzniku škrábanců je umístění chrániče na nečisté auto.

YouTube video
Video: Instalace krytu krupobití

Částice prachu a dalších nečistot přítomných na povrchu vašeho auta skončí poškrábáním laku, jakmile na ně něco položíte. To je důvod, proč musíte nejprve umýt vozidlo, než si nasadíte chránič. Pokud jej plánujete skladovat delší dobu, doporučujeme věnovat pozornost detailům včetně keramického nebo voskového povlaku.

Kromě toho může dojít k poškrábání, pokud jsou v krytu průchodky. Při jejich používání musíte být velmi opatrní a zajistit, aby se o váš vůz netřely.

Dalším běžným viníkem je vítr. Když vítr bičuje chránič, může se o vaše auto poškrábat. Jakmile se vítr dostane pod chránič, můžete do značné míry očekávat, že se prachu bude dařit také, a jak již víte, může to způsobit poškození. Aby tomu tak snadno bylo, lze použít popruhy na ochranu proti větru.

Příspěvky ze stejné kategorie: