Pohovku s tlumenější moderností

Populární styly pohovek v každém obývacím pokoji

Nemovitosti a vybavení

I když si můžete vždy naplánovat a navrhnout svůj vlastní elegantní prostor, je snadné se zmást, jakou pohovku byste měli přidat do svého obývacího pokoje. Pokud si nejste jisti, zda byste si měli koupit sedačku, pohovku, chesterfield nebo lehátko, první věcí, kterou byste měli udělat, je seznámit se s jejich odlišnostmi. 

Čtěte dále a dozvíte se více o různých typech pohovek, ze kterých si můžete vybrat, které vám pomohou rozšířit váš životní prostor. 

Modulární pohovky

Modulární pohovky, nebo také nazývané rodinné pohovky, jsou nejlepší volbou pro ty, kteří chtějí přizpůsobit možnosti stylu a konfiguraci své pohovky. Pohovka má sekce nebo samostatné části, které k sobě navzájem připevňujete, abyste vytvořili požadovaný vzhled.

Modulární pohovky
Moderní modulární pohovky

Moduly jsou složeny ze dvou nebo více kusů. S modulů můžete získat mnoho možností, například připevnění pohovky k rohovému sedadlu, připevnění lehátka k pohovce a další. Kousky, které vyberete pro řez, určují velikost a tvar vaší pohovky. Ačkoli jsou modulární pohovky populární možností, nezapomeňte nejprve zkontrolovat svůj půdorys, než si jej koupíte. 

Lehátko 

Lehátko je velmi podobné relaxačními křeslu. Lehátka dnes mají modernější tvary, ale můžete si také obrysovat sedadlo na záda. Jedná se o druh pohovky, který běžně vidíme v kanceláři psychiatra. 

Lehátko
Lehátko v obývacím pokoji

Bridgewater 

Klasická a jednoduchá pohovka, Bridgewater má nízký profil s nízkými rameny odsazenými od přední části pohovky. Tradiční pohovky Bridgewater mají svinuté záda a sukni. Díky uvolnění polštářů a opěrek Bridgewater jsou nejlepší volbou pro lidi, kteří dávají přednost nastavitelné pevnosti.  

Divan 

Divan je termín, který pochází z Persie. Tradicí divanu se rozumí dlouhé sedadlo vyrobené z matrace umístěné u zdi s polštáři, o které se můžete opřít. Dnešní moderní divan má všívané sedadlo podobné matraci, které sedí na nízkoprofilovém rámu. Divan je často umístěn vedle zdi, zdobený polštáři a obvykle slouží jako postel pro hosty. Divany jsou jako starší sourozenec denní postele, který je ideální pro salonky. 

YouTube video
Video: Jak si vybrat pohovku

Pohovka s ramenem

Pohovky s rohovými rameny jsou vybaveny čtvercovými a rovnými rameny. Díky modernímu pocitu, čisté siluetě a přímým liniím sedacích souprav je v moderních domech základem. Sedací soupravy s rohovými rameny jsou v bytech také žádané kvůli jejich kompaktní formě, kterou umožňuje jejich nezakřivená a hranatá silueta. Pokud chcete pohovku s tlumenější moderností, pohovky s rameny jsou vaší nejlepší volbou. 

Loveseats

Zatímco pohovka a křeslo pro lásku jsou často považovány za synonyma, tyto dva jsou ve skutečnosti odlišné. Zatímco jiné pohovky se tradičně hodí pro dva nebo více lidí, sedačky pro děti jsou určeny pouze pro dva lidi. Na rozdíl od pohovky se pohovka lásky vždy prodává jako samostatný kus nábytku a nelze jej připevnit k sekcím. 

Chesterfield 

Jak zjistíte, zda je konkrétní pohovka Chesterfield? Musíte jen hledat hluboké všívání knoflíků vzadu. Ramena pohovek Chesterfield jsou srolována do výšky podobné výšce zad. Typicky z kůže, to je druh kusu, který najdete v sofistikovaných knihovnách. 

Knole 

Pohovky Knole mají dlouhou historii sahající až do 17. století. Původně vyrobený jako čalouněná pohovka pro historický anglický dům Knole, byl jedním z vůbec prvních návrhů svého druhu. Vydláždilo to cestu pro různé nové pohovky. Dnes je pohovka Knole typem pohovky definovaného hlubokým mořem a nastavitelnými rameny. Často má odkryté dřevěné nástavce a detaily, a především má boční paže, které jsou k zádům pohovky připevněny střapci nebo copánky. 

Cabriole 

Nohy pohovky Cabriole se zakřivují dolů a ven podobně jako pohyb v baletu. Tento styl pohovky známý během první poloviny 18. století je charakteristický nábytkem Chippendale, Louis XV a Queen Anne. 

Camelback 

Sedačky Camelback mají klenutý hřbet, který dosahuje na obou stranách do vyššího bodu, jako zvíře, z něhož byl název pohovky inspirován. Zadní strana má obvykle hrbol nebo dva. Tradiční styl dodává každému domovu nádech elegance. 

Daybed 

Lehátka lze použít jako pohovky během dne a postele, když přijde noc. Pokud máte často hosty, je to perfektní volba, potřebujete více místa na spaní. 

Récamier 

Další historický styl pohovky, récaimer pochází od Julie Adélaïde Bernard Récamier, francouzské hostesky, obraz malby Jacques-Louis Davida, který sedí na gauči s hlubokým výstřihem, který je nyní známý jako récamier. Nejlepším způsobem, jak popsat récamier, je denní postel s hlubokým výstřihem, která má dva rolované konce. 

Settee 

Settees jsou tou nejlepší volbou pro nižší lidí. To je definováno rovnou zádí a prostorem, který pohodlně sedí. 

English Roll Arm 

Tento styl pohovky je definován zaoblenými rameny se spodní částí s volnými polštáři, díky nimž je velmi útulnou volbou. Zadní část tohoto sedadla je často těsná, což znamená, že nemůžete odstranit jeho polštáře. 

Lawson 

Lawson má volné zadní polštáře. Paže nejsou zaoblené, což je nejlepší volba pro mediální místnosti. 

Tuxedo 

Podobně jako pohovka Chesterfield, záda a paže smokingových pohovek mají stejnou výšku. Tato pohovka je geometrická, s čistou podšívkou a obvykle čalouněná látkou. Zapnutý styl je nábytkovým ekvivalentem obleku, který inspiroval jeho jméno: moderní a nadčasový zároveň. 

Mid-Century 

Pohovky Mid-Century, které se vyznačují obdélníkovým a čistým tvarem, všívanými sedáky a opěradly a pevnými nohami vyrobenými ze dřeva, jsou skvělé pro jedinečnou estetiku vašeho obytného prostoru.

Použití správné pohovky pro váš obývací pokoj ji může snadno proměnit v pocit, vzhled a atmosféru, kterou jste vždy chtěli mít pro svůj domov.

Příspěvky ze stejné kategorie: