Vitamin C může neutralizovat volné radikály dlouho předtím, než způsobí poškození

Vitamin C a jak prospívá vaší pokožce

Krása a zdraví

Není váš den nikdy úplný, pokud každé ráno nevypijete pohár pomerančového džusu? Milujete přidávat papriky do svých oblíbených salátů? Pokud ano, pak se vám vaše pokožka určitě poděkuje. Obojí je vynikající nejen pro zdravou výživu, ale také pomáhá zajistit, aby byl součástí i vitamín C nebo kyselina askorbová.

I když vaše tělo potřebuje různé živiny, jako je vitamin D, E a A, aby fungovalo a vypadalo co nejlépe, nejdůležitějším hráčem je zejména kyselina askorbová. Tento vitamin může nabídnout víc než jen jeho schopnost posílit váš imunitní systém, o které už možná většina z vás ví.

Protože je ve vaší pokožce uložených hodně vitamínu C, může to také pomoci chránit a omladit pokožku, ať už se aplikuje lokálně nebo se získává z potravy. Zjednodušeně řečeno, kyselina askorbová musí být vždy součástí vaší běžné péči o pleť, stejně důležité je umývat si obličej nebo nanášet krém na opalování.

Kyselina askorbová je dobrý antioxidant, který je znám svými různými zdravotními výhodami, i když může být prospěšný i pro vaši pokožku. Díky neustálému výzkumu na podporu jeho schopnosti bojovat proti stárnutí začalo stále více společností péče o pleť používat vitamín C jako jednu ze složek svých výrobků.  

Výhody kyseliny askorbové pro péči o pleť

Antioxidační vlastnosti kyseliny askorbové a úloha v syntéze kolagenu, jsou hlavním důvodem, proč jsou pro péči o pleť nezbytné. Kyselina askorbová se přirozeně nachází ve vnější i vnitřní vrstvě pokožky. Avšak vystavení ozónu a slunečnímu záření, stárnutí a kouření může snížit množství přirozeně se vyskytující kyseliny askorbové na pokožce.

Vitamin C a výhody pro pokožku
Vitamin C je dobrý pro pokožku

Tento vitamín se transportuje do vaší pokožky krevním oběhem, přičemž jeho množství v pokožce zvyšují doplňky výživy s kyselinou askorbovou. 

Výrobky péče o pleť s kyselinou askorbovou

Vitamin C ve formě kyseliny askorbové v pleťových vodách, šerý, prášcích, náplastech a krémech. Existují však i produkty, které mohou obsahovat deriváty, jako je síran kyseliny askorbové, izostearyl-2-0 L-askorbylfosforečnan sodný a askorbylfosfátu hořečnatý.

Vitamin C doplněk stravy
Doplněk stravy vitamin C

Z těchto tří je nejvýhodnějším a nejstabilnějším askorbylfosforečnan hořečnatý pro jeho hydratační účinky, schopnost působení volných radikálů a vstřebatelnost. Stále probíhají studie o jiných derivátech.

Životnost výrobků obsahujících kyselinu askorbovou se po jejich otevření zkracuje. Díky zlepšené stabilitě askorbylfosforečnanu hořečnatého mají výrobky, které obsahují tuto složku, dlouhodobější účinnost.

Přečtěte si také další článek: Výhody MSM pro poškozenou pleť

Při nákupu produktů zdravé péče o pleť platí obecné pravidlo, že se obvykle vyhýbejte složkám s názvy, které ani nedokážete vyslovit. Z tohoto pravidla však někdy existují výjimky. Jedním z nich je methylsulfonylmethan neboli MSM.

Co se stane, když své tělo nakrmíte kyselinou askorbovou?

Pravděpodobně první věc, která se stane, když si naložíte kyselinu askorbovou, je to, že může pomoci zabránit poškození sluncem.

Vitamin C, který je silným antioxidantem, působí téměř jako ruka, která chrání své území. Vitamín může neutralizovat volné radikály dříve, než způsobí škody. Může také snížit zánět a minimalizovat jeho účinky. Ukázalo se, že ženy, které mají nejvyšší příjem kyseliny askorbové v stravě, mají méně sucha a méně viditelných vrásek.

YouTube video
Video: Výchova ke kůži | Výhody vitaminu C pro pokožku!

To také může udržet vaši pokožku hladkou a pevnou. Kromě snížení vzhledu jemných vrásek může kyselina askorbová také pomoci povrchu pokožky, aby byla pevnější a hladší, a to aktivací buněk známých jako fibroblasty, které jsou zodpovědné za produkci nového kolagenu. 

Co se stane při lokální aplikaci kyseliny askorbové?

Topická kyselina askorbová nabízí antioxidační ochranu. Stejně jako příjem tohoto vitamínu v potravě, může lokální aplikace také nakrmit vaši pokožku ochrannými antioxidanty, které mohou bojovat proti škodám způsobeným volnými radikály a zánětem způsobeným znečištěním, sluncem a dalšími faktory.

Hlavním tajemstvím je použití produktu s obsahem vitamínu L ve formě kyseliny askorbové, který má schopnost proniknout hluboko do vrstev pokožky. I když se stále doporučuje používat krém na ochranu před popáleninami a účinky stárnutí UV záření, tření pleťové vody nebo séra, které obsahuje kyselinu askorbovou, může poskytnout další záruku působením proti malému množství UV paprsků, které by mohly proniknout. sluneční clona.

Lokální aplikace může také zlepšit příznaky stárnutí. Může spustit produkci kolagenu zapnutím fibroblastů, což pomáhá zlepšit vzhled jemných vrásek. Tento vitamin navíc může také pomoci zpomalit odbourávání kolagenu, aby se zachovala struktura pokožky.

Když kupujete výrobky na péči o pleť s kyselinou askorbovou, zkontrolujte, zda seznam složek obsahuje kyselinu L-askorbovou. Protože vitaminy E a C jsou při týmové práci efektivněji, vyhledejte produkty, které obsahují seznam alfa tokoferolu, aktivní formy vitaminu E. 

Kolik kyseliny askorbové potřebujete?

Doporučené množství kyseliny askorbové, které denně potřebujete, je 75 mg pro ženy a 90 mg pro muže. Mezi nejlepší zdroje tohoto vitamínu patří meloun, jahody, papája, pomerančový a citrusový džus, zelená paprika a brokolice.

Možná budete chtít jíst zeleninu a ovoce obsahující C spolu s potravinami, které mají vysoký obsah vitamínu E, jako jsou arašídové máslo, slunečnicová semínka a mandle. Ukázalo se, že tyto dva antioxidanty poskytují účinnější ochranu před poškozením UV zářením, když se zkonzumují současně. 

Aktuální péče o pleť s použitím kyseliny askorbové

Kyselina askorbová nabízí mnoho výhod pro vaši péči o pleť, pokud ji používáte lokálně. Patří sem následující:

  • Jelikož je antioxidantem, může vyhledávat a neutralizovat volné radikály, které mohou poškodit pokožku.
  • Toto hraje nedílnou roli při syntéze kolagenu. Typ důležitého proteinu, kolagen, může pomoci při vytváření nové pokožky a při zlepšování její pružnosti. 
  • Může pomoci chránit pokožku před UV světlem a zmírnit poškození slunečním zářením, zejména pokud se používá spolu s vitaminem E. 
  • Vitamin má hojení ran a protizánětlivé vlastnosti a může také pomoci zmírnit růžovku a akné. 
  • Po smíchání se sójou a jinými odbarvovacími přípravky to může pomoci snížit hyperpigmentaci pokožky. 

Vždy si vezměte denní dávku nejen vitaminu C, ale také dalších vitaminů, jako je vitamin D a E, abyste si užili lepší a zdravější pokožku!

Příspěvky ze stejné kategorie: